Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Нацбанк добрався і до зарплатних карт клієнтів вітчизняних банків. Першого жовтня регулятор розіслав по банківській системі лист № 25-110 / 55892, згідно з яким для власників зарплатних карт, а також – рахунків, на які нараховуються стипендії, пенсії та інші соціальні виплати, встановили нові правила.

Багато джерел, коментуючи нововведення, стверджують, що на зарплатну, пенсійну чи стипендіальну картку повинні тепер надходити виключно зарплати, пенсії, стипендії і нічого більше. Інші ж заощадження і грошові надходження людина повинна зберігати на іншому рахунку.
Тобто, якщо передбачаються інші зарахування (наприклад, Ваш син чи донька – студент, і Ви час від часу переводите йому / їй гроші на стипендіальну картку) – відкривайте ще один рахунок. Але чи так це?

«Листом НБУ № 25-110 / 55892 від 01.10.2014" Про окремі питання ведення поточних рахунків, доходи у вигляді відсотків, за якими не обкладаються "вказані додаткові роз’яснення банкам щодо нових положень Податкового кодексу України щодо доходу фізичних осіб, що підлягає оподаткуванню, і надані додаткові рекомендації, – роз’яснює начальник управління правового супроводу продажів юридичного департаменту УкрСиббанку BNP Paribas Group Олена Полянчук.

clip_image001

– Так, згідно з підпунктом 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, дохід у вигляді відсотків на поточні банківські рахунки (крім заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат) включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку ».
Незважаючи на галас, який піднявся в ЗМІ через вище описане нововведення, банки поспішають заспокоїти своїх клієнтів, акцентуючи увагу на тому, що нова міра НБУ не вимагає від клієнтів відкриття нової карти для здійснення інших платежів, і що звичайні надходження (грошові перекази) податком обкладатись не будуть.

Головне призначення нового обмеження, прийнятої регулятором, – надання можливості стягнути податок з процентного доходу, який нараховується на залишок на рахунку платіжної / стипендіальної / пенсійної карти, що виключено прийнятим 4 липня 2014 Законом № 4101а "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів ».
«Для власників зарплатних карт Приватбанку нічого не змінюється. Постанова Нацбанку стосується порядку податкового обліку рахунків, на які люди отримують зарплату. Цей порядок ніяк практично не стосується користування картками, для людини нічого не змінюється і не зміниться. Суть постанови в тому, що якщо банк нараховує додатковий дохід на залишок грошей на карті, то на цей дохід повинен нараховуватися податок на %. Якщо знову таки цей дохід буде.
Але зарплатні рахунки за законом не можуть обкладатися податком на %.
Тому зарплатний рахунок карти в бухгалтерській звітності виділяється окремо. А особистий рахунок окремо. Простий приклад. Банк нараховує 10% річних на залишок на карті. Це фактично дохід по депозиту, але з зарплати він не береться. Але людина може на зарплатну карту покласти інші гроші, на які теж нараховуватиметься дохід, але вже оподатковуваний. Так от щоб не брати зайві податки на дохід і прийнято таку постанову.

Сучасні банки вже давно на одній карті людини ведуть кілька рахунків. Просто власнику карти роблячи платіж не цікава навіть механіка бухгалтерських та податкових проводок. Головне, що гроші швидко платяться і так само швидко зараховуються, – коментує Заступник керівника напряму «Загальний маркетинг і реклама» «ПриватБанку» Олег Серга.
– Наприклад, до зарплатної карти ПриватБанку відразу підв’язано кілька бухгалтерських рахунків, це рахунок для перерахування зарплати, рахунок для особистих коштів, рахунок для бонусів зароблених в мережі Бонус Плюс. Цей як гаманець, в якому кілька різних кишеньок. Але ви ж користуєтеся в цілому гаманцем, і при проведенні платежів, переказів ви навіть не задумуєтесь, з якої кишеньки взяли гроші. так і на карті. Так що ніякої заборони користуватись зарплатними грошима ніхто не вводив і не зможе ввести ».

Разом з цим, банкіри поспішають розвінчати страшилку про те, що грошові перекази, крім виплат зарплат, стипендій, пенсій та інших соціальних виплат, не дійдуть до своїх одержувачів і потраплять на рахунок нез’ясованих платежів і розбиратись з ними банки повинні будуть в ручному режимі.
«Звертаємо Вашу увагу, що на сьогоднішній день на залишки коштів на рахунках фізичних осіб, відкритих в рамках зарплатних проектів в УкрСиббанку, не нараховуються відсотки. Відповідно, у фізичної особи не виникає бази для оподаткування при зарахуванні різного роду виплат, не пов’язаних із заробітною платою, соціальними виплатами, – стверджує Олена Полянчук.
– У зв’язку з чим, на рахунки зараховуються будь платежі, без обмеження по видам надходжень, а не тільки заробітна плата, стипендії, пенсії, соціальні допомоги та інші передбачені законом соціальні виплати. УкрСиббанк в даний час не вимагає від своїх клієнтів обов’язково відкривати окремі рахунки ».
Що ж, як бачимо, поки змінився тільки той факт, що тепер Нацбанк буде мати право оподатковувати процентний дохід на залишок особистих коштів на рахунку, якщо він має місце.

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.