Новини світу кредитування та банківських послуг.

Варіанти покупки автомобіля з пробігом, кредити, лізинг.

Через подорожчання іномарок українські автолюбителі звернули увагу на старі транспортні засоби. В Україні за 2013 було продано 7785 були в експлуатації автомобілів, що на 43% більше показника за 2012 р. Про це свідчать дані асоціації Укравтопром.

Лідери продажів незмінні

В Україні, за даними сайту Auto.ria.com самим продаваним автомобілем на вторинному ринку як і раніше залишався ВАЗ. Так, минулого року частка цієї марки склала 17% від усіх проданих через сайт підтриманих авто. У порівнянні з попереднім рейтингом, складеним за підсумками півроку, частина ВАЗів на ринку б / у авто збільшилася на 2%.

Як і півроку тому, на другому і третьому місцях у списку ТОП-5 найбільш продаваних б / у авто в 2013 році розмістилися марки німецьких брендів – Volkswagen і Mercedes-Benz. Їх частка на ринку склала 9% і 7%, відповідно.

На четвертому місці, за даними Auto.ria.com, з часткою 6,5% від усіх проданих за рік б / у авто, виявилася ще одна німецька марка – Opel. Закриває першу п’ятірку Renault. Її частка на ринку за підсумками року склала 5,5%. Слід зазначити, що п’ятірка лідерів у цьому переліку була незмінною протягом усього року.

Б/y авто від банків

Кількість пропозицій від банків з купівлі «залізного коня» в кредит в 2013 році зростала. За даними компанії «Простобанк Консалтинг», за рік воно збільшилося на 25-35% залежно від терміну.
На сьогоднішній день умови покупки машини в кредит в різних банках істотно відрізняються. Особливо це стосується процентних ставок. Ставки можуть коливатися від 0,01% (акційна пропозиція) до, в середньому, 20%. Сума початкового внеску зустрічається від 10%. Термін кредитування – від року до 7 років.

Перевагу віддаються автомобілям вартістю до 80 000 грн. Середня сума чека з автомобілями становить 65000 грн.

bigЗа прогнозами продажі нових автомобілів будуть рости, також зросте частка продажів в інтернеті та угод трейд-ін. Частка кредитних продажів в нових автомобілях складе близько 20%. Частка продажів в старих авто має шанси збільшитися також до 20%. (Зараз близько 5%).

Банкіри прогнозують, що ринок б / у авто буде збільшуватися щорічно на 10-20%, якщо не буде будь-яких істотних змін у законодавстві або нововведень.

Якщо умови ринку залишаться такими ж як сьогодні, то ми бачимо натиск на нові авто з боку бажання отримати якомога більше доходу в бюджет від обороту нових автомобілів – ринок б/у авто в найближчі пару років буде зростати.

За його словами, приріст ринку б / у авто цього року по відношенню до минулого, за відсутності кардинальних змін, складе стандартні 10-20% на рік. У наступні два-три роки приріст також буде лінійним. Він буде поступово збільшуватися разом з попитом. Без прийняття змінених законодавчих актів різкого зростання або падіння ринку не буде.

Продаж лізингових авто

Коли автомобіль неможливо купити в кредит, українці звертаються до послуг лізингових компаній. Завдяки спільним лізинговими програмами з імпортерами, лізинг може бути значно дешевше кредитної пропозиції.

Наприклад, програми Renault Leasing, Nissan Finance: програма лізингу, Peugeot Leasing, Citroеn Leasing дають можливість придбати автомобіль в лізинг з авансовим внеском від 0%, на термін до 7 років. Ставка при цьому може бути також дорівнює 0% річних у гривні. «Використовуючи статистику лише VAB Лізинг складно виділити одну модель або марку автомобіля, яку купують (набувають в лізинг) частіше або рідше. На кожен автомобіль є свій покупець. Любителі автомобілів преміум-сегмента присутні і на ринку нових автомобілів, і на ринку б/у. Машини середнього класу після лізингу – це не просто вигідна покупка, а швидше вигідне капіталовкладення », – підкреслив директор з розвитку бізнесу VAB Лізинг Володимир Нечаєв.

Що пропонують лізингові компанії

Компанія

Термін лізингу

Аванс

Річна ставка

Додаткові платежі

VAB Лізинг

до 5-ти років

від 25%

залежно від марки авто

Аванс сплачується тільки за вартість автомобіля, всі платежі з реєстрації, страхування, експлуатації включаються до щомісячних лізингових платежів.

Sixt rent a car

до 4-х років

20-30%

залежно від марки авто

Сума передоплати та щомісячних платежів, а також їх періодичність за узгодженням сторін можуть варіюватися.

ОТП Лізинг

до 5-ти років

від 20%

15,99%

2,5% при валютному фінансуванні, 2,99% – при гривневому.

Дані: сайти лізингових компаній

Що пропонують банки

Банк

Термін кредитування

Сума кредиту

Авансовий внесок

Процентна ставка,%

Комісія

OTP Bank

до 5 років

від 30 тис. до 240 тис. грн

не менше 40% від вартості авто

26

одноразова плата за відкриття поточного рахунку та касове обслуговування

Сredit Аgricole

до 5 років

від 2 тис. USD до 30 тис. USD (в еквіваленті за курсом НБУ)

30%

15,6 – 20,2, в залежності від терміну кредитування

одноразова комісія за здійснення операції з видачі кредиту – 2,5%

Альфа Банк

до 5 років

до 100 тис. грн

мінімальний аванс 25%

6,99

 

Ощадбанк

3 роки

до 100 тис. грн

40%

15,5

одноразова комісія 150грн;

оформлення договору застави – 0,1% від заставної вартості автомобіля

ПриватБанк

до 5 років

до 200 тис. грн

не менше 15%

24,96

відсутня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?