Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютний збір та фінансова допомога

Представляємо читачам огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Профіцит на рівні $ 570 млн.

Профіцит зовнішньої торгівлі товарами в Україні за десять місяців склав майже $ 570 млн. За аналогічний період 2013 баланс зовнішньої торгівлі товарами був зведений з дефіцитом в 11517000000. Дол. Про це йдеться на сайті Державної служби статистики України. Згідно інформації, наданої Держстатом, дані наводяться без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя.
У січні-жовтні 2014 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт товарів з України знизився на 9,4% – до 46,170 млрд. дол., імпорт – на 27%, до 45601 млн. дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту в січні- жовтні 2014 склав 1,01 (у січні-жовтні 2013 року – 0,82).

clip_image001

Допомога від Австралії

Австралія має намір виділити 100 млн. дол. в якості допомоги Україні через систему Міжнародного валютного фонду. Про це стало відомо під час візиту президента України Петра Порошенка в цю країну.

Рейтинг відкликаний

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings відкликало рейтинги українського «ВТБ Банку», попередньо підтвердивши його довгостроковий рейтинг дефолту емітента на рівні «ССС», – повідомило агентство. Згідно інформації, наданої Fitch, рейтинг був відкликаний у зв’язку з рішенням банку не брати участь в рейтинговому процесі. Також агентство підтвердило і відкликало довгостроковий рейтинг банку в національній валюті на рівні "B-" з негативним прогнозом, короткостроковий рейтинг в іноземній валюті на рівні "C" і рейтинг стійкості на рівні «CCC».

1 млрд. Для Держбюджету

Міністерство фінансів України залучило до державного бюджету 1009 млн. грн. на позаплановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 15 грудня, повідомляється на сайті міністерства. За інформацією Мінфіну, всі кошти залучені в результаті розміщення дворічних облігацій під 17,60% річних за єдиною поданою заявкою.

Збір зросте в 4 рази

Згідно доопрацьованою редакції правок до Податкового кодексу, опублікованою Радою підприємців при Кабміні, збережена ідея підвищення з 2015 року розміру збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з купівлі валюти – з 0,5% до 2% від суми.
Також даним документом запропоновано звільнити від фіскального навантаження всіх юросіб, які купують валюту, як готівкову, так і безготівкову, для своїх потреб. Платниками збору залишаться тільки фізособи, які купують готівкову валюту, і юрособи, які набувають її з метою продажу населенню.

НБУ рекомендує не приймати великі купюри

Національний банк України рекомендував уповноваженим банкам тимчасово обмежити прийом банкнот в 100, 200 і 500 грн. через платіжні термінали. Про це йдеться в листі регулятора до своїх територіальних управлінь і банків.
Як наголошується в листі, такі рекомендації прийняті у зв’язку з надходженням інформації від окремих територіальних управлінь щодо випадків звернення до них банків (філій, відділень), які не мали розпорядчих документів Нацбанку на пошкодження банкнот, і фізичних осіб з метою обміну значних сум пошкоджених фарбою або іншим способом банкнот гривень на придатні до обігу.

clip_image002

Присвоїли 19 млн. грн.

Працівники Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України викрили зловживання уповноваженої особи ФГВФО на здійснення тимчасової адміністрації в одному з банківських установ. Співробітник Фонду разом з посадовими особами банку завдав Фонду збиток у розмірі 19 млн. грн. Зараз триває досудове розслідування. Правопорушникам загрожує до 12 років позбавлення волі.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?