Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютні прогнози і зниження інфляції

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Повний возз’єднання

Минулого тижня Український UniCredit Bank завершив процес інтеграції з "Укрсоцбанком" . Про це на прес-конференції заявив глава банківського бізнесу UniCredit у Центральній та Східній Європі Джанні Франко Папа. "Ми раді оголосити про завершення інтеграції наших двох банків, які працюють на ринку України – ПАТ" УніКредит Банк "та ПАТ" Укрсоцбанк ", – заявив він.

Ресторани не прострочують

За повідомленням НБУ в листопаді питома вага прострочених кредитів у підприємств енергетики склав 0,67%, а у гостиннично-ресторанного news_09_12_88x88.jpg.aspxбізнесу – 2,91%. Це одні з найнижчих показників по ринку кредитування. За ними йдуть компанії, які здійснюють професійну, наукову і технічну діяльність – 3,54%. Для порівняння, прострочені борги у будівельних організацій становлять 12,32%, а у підприємств, які здійснюють операції з нерухомим майном, – 11,46%. 11,48% складає заборгованість підприємств добувної промисловості.

Moody’s хвилюється

Рейтингове агентство Moody’s висловило побоювання з приводу ймовірної можливості різкого збільшення операцій з купівлі іноземної валюти. Цей ризик з кожним днем ​​зростає у зв’язку з нестабільною політичною ситуацією в державі, а також затяжними вуличними протестами Евромайдана, – стверджують у Moody’s.

… І Standard & Poor’s туди ж

Подальше продовження внутрішньополітичних протистоянь у нашій країні може знизити і низький кредитний рейтинг "B-" (прогноз «негативний»), присвоєний Україні 1 листопада 2013 міжнародним рейтинговим агентством Standard & Poor’s.
Аналітик Standard & Poor’s Тревор Калліна заявив агентству Bloomberg про ймовірність подальшого падіння довгострокового кредитного рейтингу, а також уточнив, що Україна все ще має шанс потенційно залучити кошти, але цей шанс знижується з кожним днем ​​загострення s_p_350x231.jpg.aspxполітичних конфліктів у суспільстві.

… Але є й інша думка

Експерти українського ринку стверджують, що зміна курсу гривні до долара, яке ми спостерігаємо сьогодні, жодним чином не стосується політичної ситуації в країні. Адже в бюджеті на 2013 рік було закладено курс в розмірі 8,4 грн. / Дол., А негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу склало 12,3 млрд. дол «Прямого і негайного впливу політичних процесів на економіку, платіжний баланс і банки немає », – стверджує народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової і банківської діяльності Степан Кубів.


Інвалід відсудив гроші у банку

Житель Харкова відсудив у одного з комерційних банків 1000 гривень за відмову у видачі кредиту. Як стало відомо, співробітник банку відмовив у видачі кредиту на покупку телевізора відразу після того, як дізнався, що позичальник має групу інвалідності і не може надати поручителя по кредиту. Харківський апеляційний суд встановив, що основною причиною невидачі кредиту послужив факт інвалідності чоловіки, так як всі інші параметри, що впливають на рішення про видачу кредиту (довідка про доходи, ступінь забезпечення кредиту та інші) не були належним чином перевірені банком.

100 доларів на руки

На цьому тижні в ЗМІ ширилася інформація про те, що ПриватБанк ввів обмеження на продаж готівкової іноземної валюти фізичним особам. Але в самому ПриватБанку цю інформацію спростували. «Ніяких обмежень ПриватБанк на продаж валюти у своїх відділеннях по Україні не вводив, продаж валюти у відділеннях банку проводиться в рамках встановленого порядку і законодавчих норм – 150 тис. грн .. на добу.

Тимчасове лімітування продажу готівкової валюти діяло в понеділок 02.11.2013 з 8-30 до 11-00 в кількох київських відділеннях банку у зв’язку з природними труднощами інкасації відділень по причині заблоковані під’їзди до них », – повідомила прес-служба ПриватБанку.

Укрпошта і Янукович

Як стало відомо з «Вісника державних закупівель», до 2 січня 2014 між національним оператором поштового зв’язку України «Укрпошта» та Всеукраїнським банком розвитку (ВБР) , який належить синові президента Олександру Януковичу, буде підписаний кредитний договір. Кредитні кошти в розмірі 14,754 млн. доларів на термін 5 років будуть виділені для фінансування програм технічного розвитку підприємства. Процентна ставка по відновлювальної кредитної лінії складе 11,5% річних у доларах.

Інфляція знижується

У п’ятницю, 6 грудня, Державна служба статистики повідомила про зниження рівня інфляції в листопаді місяці з 0,4% до 0,2%. За даними служби, з початку поточного року ціни залишилися незмінними, а от у порівнянні з листопадом минулого року – споживчі ціни зросли лише на 0,2%.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?