Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютні перекази між родичами – дозволені.

Українцям дозволили переводити валюту своїм прямим родичам в межах країни. Нацбанк заборонив такі операції ще два з половиною роки тому – у вересні 2013 року. Тоді в НБУ пояснювали обмеження бажанням затвердити гривню як основний платіжний засіб в межах України.

Теоретично валюту можна було переслати кому завгодно. Але в цьому не було ніякого сенсу. Клієнтів інформували про постанову Нацбанку №365 від 16 вересня 2013 року. Ініціювати переказ родичу або кому завгодно вони могли. Але одержувачу в будь-якому випадку зараховували гривню.


Поповнити валютний рахунок можна було тільки особисто. Для цього НБУ передбачив три варіанти: внесення готівки; зарахування відсотків по валютному депозиту; переказ між валютними рахунками одного власника.

На перекази з-за кордону це правило не поширювалося. Гроші як зараховувалися, так і зараховуються на рахунок одержувача у валюті переказу. Єдине обмеження тут діяло до літа 2014 року. Якщо переказ перевищував еквівалент в 150 000 гривень, він підлягав обов’язковому продажу.

Єдиним варіантом для валютного переказу між фізособами був договір дарування. Як розповідає начальник відділу заощаджень і депозитів UniCredit Bank Ірина Стрепетова, саме таку схему банки пропонували клієнтам, що бажають переслати валюту на банківський рахунок іншої особи. Але мало хто користувався нею, адже нотаріальне оформлення угоди сильно збільшувало кінцеву вартість операції.

Попит на валютні перекази між фізичними особами до обмежень був. За підрахунками операційного директора Альфа-Банку , в 2013 році тільки в її установі щодня було 2-3 таких платежі в день. Це не означає, що зараз операційне навантаження на банки за такими транзакціями повернеться на колишній рівень. Нацбанк все одно сильно обмежує валютні перекази всередині країни, санкціонувавши обмін валютою тільки між родичами.

Для цього регулятор ще в лютому чітко визначив коло осіб, які підпадають під це поняття. Зараз перевести валюту можна на банківський рахунок тільки найближчих родичів. Коло обмежується двоюрідними братами / сестрами (і відповідно племінниками) і правнуками / прадідами.

Крім переказів від прямих родичів, НБУ дозволив зарахування валюти на поточний рахунок фізособи, якщо це гроші, отримані за рішенням суду або інших державних органів або доходи від операцій з цінними паперами іноземних емітентів.

Оцінювати можливі обсяги попиту на ці переклади банкіри не беруться. Але кажуть, що будь-яке послаблення, яке допоможе скоротити кількість готівкових операцій у валюті – однозначно хороший знак для курсу гривні. Принаймні, кількість конвертацій, а значить і попит на готівкову валюту, скоротиться.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?