Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютні обмеження НБУ

НБУ встановив ліміт на покупку валюти в еквіваленті трьох тисяч гривень в день, а також заборонив зняття валюти в банкоматі. Крім цього, встановлено обмеження на переведення в готівку коштів з поточних і карткових рахунків, як у гривні, так і у валюті.

Якщо видача готівкових коштів в іноземній валюті з депозитного рахунку проводиться через касу банку, то, відповідно до пункту 9 Постанови НБУ №540 діє обмеження на видачу таких готівкових коштів у валюті в межах 15 000 гривень на добу в еквіваленті за офіційним курсом НБУ.

clip_image001Якщо повернення депозитних коштів здійснюється із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток), то згідно з пунктом 13 Постанови НБУ №540, видача готівкових коштів здійснюється тільки в національній валюті.

Якщо йдеться про дострокове розірвання депозитного договору, то Постановою НБУ №540 передбачено право банків повертати валютний вклад в національній валюті по курсу купівлі іноземної валюти, встановленому в уповноваженому банку на дату проведення операції.

Якщо ж говорити про зняття коштів по закінченню терміну дії депозитного договору, то банки можуть запропонувати повернути валютний депозит у гривні у разі відсутності валюти в касі шляхом проведення валютообмінних операцій. Якщо клієнт відмовляється отримувати валютний депозит у національній валюті, у банків є можливість перевести кошти з депозитного рахунку на поточний рахунок клієнта. При цьому видача депозитних коштів в іноземній валюті буде проводитися в рамках встановленого Постановою НБУ обмеження на видачу готівкової валюти в межах 15 000 гривень на добу в еквіваленті за офіційним курсом НБУ.

Постановою НБУ №591 були внесені зміни до пункту 14 Постанови НБУ №540. У новій редакції даного пункту Постанови №540 норма про обов’язкову виплату одержувачу грошового переказу в іноземній валюті з-за кордону виключно в національній валюті скасована.

Згідно з пунктом 2.5. Постанови НБУ №496 іноземна валюта, відправлена з-за кордону на користь фізичної особи-резидента і нерезидента для виплати готівкою без відкриття рахунку, може бути виплачена одержувачу в один операційний день у сумі, що не перевищує еквівалента 150 000 гривень. Якщо сума переказу (переказів), що надійшов (надійшли) в один операційний день, перевищує в еквіваленті 150 000 гривень, то банк такий переказ (перекази) у повній сумі зараховує на поточний рахунок одержувача в іноземній валюті. При цьому, проводиться повна ідентифікація клієнта.

Крім того, у разі виникнення ситуації, коли в касі банку на момент виплати переказу немає необхідної суми валюти, банки можуть зарахувати переклади на поточні рахунки, відкриті одержувачами перекладів. При цьому важливо пам’ятати, що видача грошей з поточного рахунку вже регулюється нормами Постанови №540, яке передбачає обмеження на видачу готівкової валюти в межах 15 000 грн. на добу в еквіваленті за офіційним курсом НБУ.

Сама процедура ідентифікації клієнта передбачає надання клієнтом копії паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків і заповнення опитувального листа.

Через касу банку валютні депозити повертаються в валюті вкладу, але в межах лімітів встановлених НБУ.

Якщо клієнт буде знімати готівкові кошти з використанням платіжної карти, то кошти будуть виплачуватися в гривні. Якщо клієнт бажає отримати кошти в іноземній валюті, він може зробити це в касі банку безпосередньо зі свого рахунку (у тому числі карткового) без використання платіжної картки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?