Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютні маніпуляції і неплатоспроможні банки

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Таємне стане дійсністю

Національний банк України зобов’язав банки завершити процес розкриття інформації про реальних власників до кінця 2014 року, – повідомила минулого тижня прес-служба регулятора, посилаючись на підсумки наради керівництва НБУ з керівниками малих і середніх банків, яка відбулась 26 вересня. Водночас Валерія Гонтарєва підкреслила необхідність безумовного виконання банками законодавства у сфері протидії відмиванню грошей або фінансуванню тероризму.
«Тіньові схеми, які діяли в банках, визнаних неплатоспроможними у зв’язку з відмиванням коштів, можуть спробувати застосувати в сумлінних банках. А персональну відповідальність за дотримання банківського законодавства буде нести менеджмент банків », – попередила Гонтарева.

clip_image001

Держборг збільшився

Станом на 31 серпня 2014 державний і гарантований державою борг України склав 945 млрд. 765 млн. 981,26 тис. грн. або 69 млрд. 512 млн. 088,96 тис. дол, – повідомила прес-служба Міністерства фінансів України. Оскільки станом на 31 липня 2014 державний і гарантований державою борг. Україна становив 837 млрд. 445 млн. 559,16 тис. грн. або 69 млрд. 226 млн. 121,44 тис. дол., можемо говорити про те, що протягом серпня борг України збільшився на 0,413% (або 967,52 тис. дол.).

Мінфін залучив 300 млн. грн. до бюджету

Міністерство фінансів України залучило до державного бюджету 301,6 млн. грн. на позаплановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 29 вересня. Про це повідомляється на сайті міністерства. Згідно з повідомленням ,, всі кошти залучені в результаті розміщення облігацій у гривні терміном обігу 7 років під 15,50% річних по одній поданій заявці.

Неслухняні банки

Національний банк України відсторонив від участі у валютному аукціоні банки, які здійснювали валютні маніпуляції, – повідомив минулого тижня регулятор на своєму сайті. «За результатами проведеного Національним банком України моніторингу операцій банків на міжбанківському валютному ринку станом на 30 вересня 2014 були виявлені факти здійснення окремими банками маніпуляцій з валютою.

clip_image002

Такі банки, а це 14 фінустанов, були попереджені про можливе їх відсторонення від участі у валютному аукціоні з продажу валюти за фіксованим курсом, що оголосив Національний банк України на 2 жовтня 2014 року. Як наслідок, 4 банки були відсторонені від участі в аукціоні », – йдеться в повідомленні.

Прогноз на інфляцію

Всесвітній банк в четвертий раз з початку року погіршив прогноз для економіки України, очікуючи падіння ВВП країни на 8% в 2014 році і на 1% в 2015 році. Про це повідомив директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан на презентації нового Економічного огляду і макроекономічного прогнозу для України.
«Ми прогнозуємо, що ВВП України впаде на 8% в 2014 році і на 1% в 2015 році», – сказав Чімяо Фан. Також Світовий банк очікує прискорення інфляції в Україні до 19% в 2014 і до 10% в 2015 році, повідомила економіст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Анастасія Головач.

clip_image003
Ще один неплатоспроможний

У четвер, 2 жовтня, Національний банк України прийняв рішення про віднесення Прайм-Банку до категорії неплатоспроможних, аргументуючи це тим, що у фінустанові неодноразово були виявлені факти порушень законодавства з питань фінансового моніторингу. Тижнем раніше, 26 вересня, список банків з тимчасовою адміністрацією поповнили Демарк і Порто-Франко.

Новий директор фонду

Директором-розпорядником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб став Костянтин Ворушилін, що займав раніше керівні посади в фінустановах країни. «Згідно з рішенням адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) № 34 від 2 жовтня 2014 на посаду директора – розпорядника ФГВФО з 3 жовтня 2014 року призначений Ворушилін Костянтин Миколайович, який має значний управлінський досвід в сфері економіки та банківському секторі.
Зокрема, Костянтин Миколайович працював на керівних посадах в АППБ «Аваль», АКБ «Мрія» і ПАТ «МІЖНАРОДНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК»,
– повідомила в п’ятницю, 3 вересня, прес-служба Фонду.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?