Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютні кредити, які варіанти їх погашення

У квітні ВРУ скасувала оподаткування списаної банками заборгованості і прийняла в першому читанні законопроект №1558-1 "Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті". У той же час 11 банків підписали Меморандум про реструктуризацію валютних позик. Але як і раніше найбільш дієвий метод для позичальника – звернутися в банк в приватному порядку. Детальніше про це від експертів.

Екс-голова правління УкрСиббанку BNP Paribas Group

Ми поки не приєдналися до Меморандуму, оскільки згодні далеко не з усіма його пунктами. Сам по собі Меморандум є кроком у правильному напрямку, однак всі озвучені фахівцями ринку і професійними економістами зауваження необхідно взяти до уваги, щоб не посилити і без того непросте становище банківської системи, та й економіки країни в цілому.

Труднощі, яких зазнає ряд валютних позичальників зважаючи на курсову нестабільність, цілком зрозумілі, проте універсальні ліки від цієї проблеми не лежать на поверхні – не можна в один день повернутися до курсу погашення п’ятирічної давності без наслідків для системи. Будь-який банк несе відповідальність у тому числі і за довірені йому кошти вкладників, конвертувати які за курсом п’ятирічної давності ніхто поки не пропонує.

Потрібно відзначити, що переважна частина нашого кредитного портфеля не є проблемною і справно погашається. При цьому наш банк в останні роки робив все можливе, щоб допомогти позичальникам: з березня 2014 більше 10 000 клієнтів змогли придбати іноземну валюту для погашення своїх кредитів за вигідним зниженим обмінним курсом. Для статистики, з початку поточного року з клієнтами було підписано близько 2500 взаємовигідних угод. Зараз ми працюємо над універсальною програмою, яка встановить ще більш вигідний курс для всіх валютних позичальників.

Заступник директора з питань проблемної заборгованості УкрСиббанку BNP Paribas Group

imageУ цій складній ситуації ми продовжуємо зустрічатися з клієнтами індивідуально, обговорювати графіки погашення і знаходити компромісні рішення. Звичайно, враховуючи економічну і політичну ситуацію в країні, неможливо застосувати один універсальний підхід до кожного клієнта, ми працюємо над тим, щоб допомогти людям в кожному окремо взятому випадку. Цей метод уже довів свою ефективність, і ми й далі продовжимо пропонувати індивідуальні варіанти реструктуризації.

Програми реструктуризації у нас, безумовно, є – якраз зараз у нас відбувається перегляд умов всіх пропозицій, щоб максимально адаптувати їх до потреб наших клієнтів зважаючи на непростоу ситуацію з нестабільним курсом в країні.

Ми готові обговорювати можливість реструктуризувати кредит з будь-яким клієнтом, беручи до уваги цілий комплекс факторів, які в кожному випадку індивідуальні. При цьому заміна форми погашення кредиту з ануїтетною на класичну можлива.

Сьогодні ми готові запропонувати схему з рефінансуванням в гривню з переводом валютного кредиту в національну валюту за курсом міжбанку і ставкою на рівні 16% річних.

Додатково для іпотечних кредитів можемо надати реструктуризацію переведеного в гривню договору. На базі цих умов здійснюються такі зміни:

· Встановлюється стандартний графік погашення боргу.

· Продовження терміну дії кредитного договору, якщо до закінчення терміну дії договору менше 10 років (на дату проведення схеми).

· Тимчасове значне зниження місячного платежу (за рахунок зменшення процентної ставки на половину протягом першого року) з подальшим поступовим збільшенням протягом 7 років.

· Окремо надаємо реструктуризацію валютної іпотеки фізосіб, яка проводиться на таких же умовах, як і описана вище програма, але в поточній валюті, без переводу в гривню.

· Існує також програма, що передбачає ставку 1% на залишок кредиту, але тільки після продажу заставного майна.

Начальник відділу методології та організації процесів контролю за кредитними ризиками ОТП Банку

Ми почали активну роботу з реструктуризації і конвертації валютних кредитів ще торік – до розмов про Меморандум. У нас близько 7000 валютних позик, які можуть підлягати конвертації. Ми конвертували в гривню близько 10% портфеля.

У загальних рисах, ми проводимо конвертацію валютного кредиту в гривню за курсом міжбанку на день угоди. Також передбачається пільговий період, коли ставка може бути встановлена на рівні валютної. Можлива заміна форми погашення кредиту з ануїтетною на класичну. Дозволяється списання банком нарахованих штрафів та пені, а також прощення частини боргу.

В основі всіх наших рішень – індивідуальний підхід, враховується специфіка кожного позичальника. У багатьох випадках з позичальниками вдається знайти варіант врегулювання кредитної заборгованості.

Джерело: Prostobank.ua

One Response to Валютні кредити, які варіанти їх погашення

  • ОТП банк говорить не правду. Я неодноразово звертався у цей банк. Пропонують тільки переведення по поточному курсу і ставка тільки по поточних кредитах. До того ж за переоформлення додаткова оплата. Процедуру навіть переоформленням назвати не можна. Тобі продають доллари по курсу який висвічується сьогодні. при цьому ще й пенсійний стягують, бо кажуть звільнення тільки, коли поточні платежі сплачувати поширюється.
    По крайній мірі такі правила у Львові. Але у них система по всіх відділеннях однакова. Тому індивідуального підходу немає. Коротше прибрехав начальник відділу методології процесів контрлю за кредитними ризиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?