Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютні кредити і проблемні банки.

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

За валютний кредит житло не відберуть

3 червня Верховна Рада України прийняла Закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Даним документом вводиться мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.
Протягом дії закону не може бути примусово стягнуто нерухоме майно, яке вважається предметом застави відповідно до статті 4 Закону «Про заставу» та / або предметом іпотеки відповідно до статті 5 Закону «Про іпотеку», якщо таке майно виступає в якості забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті.

clip_image001

Таке нерухоме житлове майно у разі прийняття такого майна в експлуатацію повинно бути основним місцем проживання позичальника або майнового поручителя, або у випадку, якщо таке майно є об’єктом незавершеного будівництва. Крім того, у позичальника або майнового поручителя у власності не повинно знаходитися іншого нерухомого житлового майна.

Регулятор скоротить персонал

Національний банк України (НБУ) розробив концепцію реформування банківської системи України до 2020 року, якою, серед іншого, передбачається скорочення персоналу центрального банку, підвищення вимог до капіталу банків, скорочення можливостей щодо дострокового вилучення депозитів, а також формування мегарегулятора, який буде вирішувати завдання пруденційного нагляду за всім фінансовим ринком. Зокрема, Нацбанк планує зменшити свою мережу в 2014-2015 роках до 5-7 територіальних відділень, а також – скоротити персонал на третину.

Банки, які не розкривають інформацію, тепер проблемні

Регулятор вирішив розширити підстави, за якими банки можуть вважатися проблемними, внісши відповідні правки до постанови № 331 до Положення про застосування НБУ заходів впливу за порушення банківського законодавства. Згідно з постановою, одним з критеріїв віднесення банків до категорії проблемних стало невиконання банком вимог законодавства щодо розкриття інформації про власників значної частини акцій фінустанови.
Крім того, критеріями для віднесення банку до категорії проблемних є вступ в законну силу обвинувального вироку щодо дій у фінансовій сфері контролерів та керівників банку, а також невиконання розпорядження НБУ про відсторонення від посади посадової особи банку або заборони власникові банку голосувати на зборах в обсязі його акцій.

clip_image002

Банк також може потрапити в категорію проблемних у разі конфлікту інтересів банку, про що свідчить наявність інформації по будь-якому виді відносин, що суперечить інтересам банку, а також відсутність згоди та наявність загрози інтересам вкладників і кредиторів внаслідок протиріч між органами управління та акціонерами банку, які негативно впливають на його ефективне управління. Ще одна причина для віднесення фінустанови в розряд проблемних – наявність судового рішення, виконання якого може негативно вплинути на репутацію банку, або призвести до втрати більше 1% активів.

Прогнози Світового банку

Світовий банк прогнозує, що в 2014 році економіка України впаде на 5%, а в 2015 – зросте на 1,7%. На думку експертів банку, подальшому погіршенню економічної ситуації в Україні сприятиме девальвація гривні, зростання тарифів, обумовлене зростанням цін на паливо, і скорочення внутрішнього попиту, обумовлене скороченням доходів домогосподарств.

Брокбізнесбанк ліквідують

Національний банк України прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" , в якому з 3 березня по 2 червня 2014 діяла тимчасова адміністрація. Про це повідомила прес-служба Нацбанку. «Враховуючи пропозиції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з відкликання банківської ліцензії та ліквідації АТ" БРОКБІЗНЕСБАНК ", керуючись вимогами чинного законодавства Правління Національного банку України прийняло рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації АТ" БРОКБІЗНЕСБАНК "(постанова Правління Національного банку України від 10.06.2014 № 339) », – говоритися в повідомленні регулятора.

clip_image003

Таким чином, з 11 червня були відкликані банківська ліцензія та генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій. Почалась процедура ліквідації фінустанови.

Населення продає менше валюти

Чистий продаж (перевищення пропозиції над попитом) готівкової валюти серед населення у травні 2014 скоротився в 2,4 рази і склала 107,8 млн. дол. Згідно з повідомленням Нацбанку, у травні обсяг операцій з готівковою іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України склав 745 млн . дол. (в еквіваленті), у тому числі банки купили у населення валюти на 426,4 млн. дол., продали – на 318,6 млн. дол.
У той же час, за підсумками січня-травня чиста купівля валюти населенням становила 1,431 млрд. дол. (в еквіваленті), що в 6 разів вище показника також чистої купівлі населенням валюти за аналогічний період минулого року (226,4 млн. дол. в еквіваленті).

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?