Новини світу кредитування та банківських послуг.

Валютні кредити і низькі рейтинги

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Держборг в 2014 році

Уряд України зберег обсяг зовнішньої заборгованості за підсумками року на рівні 72 млрд. дол., що відповідає показнику початку року. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 22 грудня в ході церемонії підписання двох кредитних угод з Європейським інвестиційним банком.
«Нам вдалося зберегти обсяг зовнішньої заборгованості на рівні 72 млрд. дол., – Зазначив Яценюк. – Можливо до кінця року картина дещо зміниться, але ми тримаємо баланс усіма силами, які в наших руках».

Допомога від Польщі

Збройні сили України отримали гуманітарну допомогу від Польщі на суму приблизно 3,5 млн. євро, – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства оборони України. "Нещодавно в одну з військових частин Тилу Збройних сил України надійшов вантаж від Уряду Республіки Польща орієнтовною вартістю 3, 5 млн. євро ", – повідомляє прес-служба.

clip_image001

Для потреб українських військових були відправлені раціони сухого пайка, а також елементи особистого спорядження військовослужбовців: балаклави, військові рюкзаки, фуфайки з довгими рукавами, рукавички, рушники, черевики польові, сумки для спорядження і т.д.

Доларові операції в Криму заморожені

Російський національний комерційний банк (РНКБ), який першим з російських банків почав працювати на території анексованих Криму і Севастополя, тимчасово призупинив проведення платежів в доларах, передає РІА "Новости". Справа в тому, що президент США Барак Обама в минулу п’ятницю оголосив про економічну блокаду окупованого Росією Криму, заборонивши будь-які економічні відносини з півостровом.
РНКБ пояснює, що дія цього указу поширюється на банки, які працюють на території Криму, а також на фінансові установи, які прямо чи опосередковано здійснюють операції з Кримом. "РНКБ повідомляє своїх клієнтів про ризик блокування коштів контрагентів при проведенні операцій з американською валютою і з метою забезпечення збереження грошових коштів клієнтів банку тимчасово призупиняє прийом і відправку платежів у доларах США ", – йдеться в повідомленні банку.

Рейтинги знижені

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s слідом за зниженням суверенного рейтингу України знизило до загальнодержавного рівня «ССС-» довгострокові кредитні рейтинги Києва, Дніпропетровська, Львова та Івано-Франківська, йдеться в повідомленнях агентства. Разом з цим агентство знизило рейтинги міст за національною шкалою до рівня «uaCCC-». Також до рівня «ССС-» знижена оцінка кредитоспроможності Києва у зв’язку з його значною залежністю від центрального уряду.

clip_image002

Безробіття виросло

Рівень безробіття в Україні, згідно з визначенням за методологією Міжнародної організації праці (МОП), у січні-вересні поточного року склав 9,3% від загальної кількості економічно активного населення працездатного віку, тоді як за підсумками 9 місяців минулого року цей показник становив 7,7 %.
Згідно зі звітом Держстату, дані наведено без урахування показника незайнятого населення анексованого Росією півострова Крим і Севастополя, а дані по Донецькій та Луганській областях можуть бути уточнені. У звіті говориться, що в абсолютних цифрах кількість безробітних громадян працездатного віку становить 1780000. Осіб проти 1490 тисяч. Чоловік, які були зафіксовані роком раніше.

Нові купюри

Національний банк України з 9 березня 2015 введе в обіг банкноти номіналом 100 грн. зразка 2014 з удосконаленою системою захисту, – повідомила прес-служба регулятора. Банкноти будуть випущені для поліпшення організації готівкового обігу і в межах планового випуску на 2015 рік на заміну зношених, пошкоджених та вилучених з обігу. Їх планова презентація відбудеться сьогодні, 29 грудня, в Нацбанку за участю Валерії Гонтаревої.

clip_image003

Валютні кредити

Національний банк України погодив з банками – найбільшими кредиторами по іпотеці і об’єднаннями валютних позичальників текст меморандуму, який передбачає реструктуризацію валютних кредитів у гривню за курсом на день реструктуризації і прощення курсової різниці за 2014 пропорційно погашенню кредиту.
Реструктуризація буде проводитись за іпотечними валютними кредитами з залишком основної суми боргу не вище 2,5 млн. грн. за офіційним курсом на 1 січня 2014 (7,9903 грн. / дол.). Меморандумом передбачено заборону на підвищення процентної ставки по реструктуризованій частині кредиту протягом трьох років з моменту реструктуризації, списання нарахованих на момент реструктуризації штрафних санкцій та заміна за заявою позичальника ануїтетною форми погашення кредиту на класичну.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?