Новини світу кредитування та банківських послуг.

В яких країнах небезпечно купувати в Інтернеті.

Покупки в інтернет-магазинах – це зручний, швидкий і, до того ж, бюджетний варіант шопінгу. Але й тут не обходиться без неприємних сюрпризів. Адже спроба оплатити покупку на одному з сайтів може обернутися втратою грошей. Американська ІТ Компанія Forter проаналізувала більше 1 мільйона трансакцій, які мали місце в світі і визначила , в яких країнах найменш безпечно здійснювати покупки в Інтернеті.

Результати дослідження показали, що найменш безпечної для інтернет-користувачів територією є Африка. Адже середня ймовірність виникнення випадків шахрайства на цьому континенті в 10 разів більше середньостатистичної на планеті.
Друге місце займає Південна Америка, на території якої дані інтернет-користувачів крадуть в 3 рази частіше, ніж у середньому по світу. Третьою небезпечною територією є Азія. Але рейтинг кіберзлочинності тут всього трохи вище середнього. У європейських країнах рівень кіберзлочинності, навпаки, нижче середньостатистичної.

clip_image001

Як найнебезпечнішу для здійснення інтернет-покупок Forter визначила Індонезію. Далі йдуть Венесуела, ПАР, Бразилія і Румунія.

clip_image002

Найбільш безпечно любителі онлайн-шопінгу можуть себе почувати в країнах Скандинавії. Адже відразу три країни регіону опинилися в ТОП-5 безпечних для інтернет-покупок країн. Якщо по порядку, то перше місце в ТОПі посіла Данія, друге – Нова Зеландія, третє – Фінляндія, четверте – Норвегія, п’яте – Швейцарія.

clip_image003

Також в даному дослідженні розглядалося інтернет-шахрайство з точки зору використовуваних пристроїв. Виявляється, що пристрої на базі iOS страждають від кіберзлочинців в два рази рідше пристроїв, що працюють на базі Android. Експерти пояснюють такий стан речей тим, що вихідний код операційної системи Android є відкритим, що дозволяє зловмисникам знайти, вивчити і використати на свою користь вразливі місця системи.

Щоб Ви безпечно почувалися, здійснюючи онлайн-покупки в будь-якій країні, порталу рекомендуємо Вам дотримуватися простих правил:

  • використовувати антивірус і постійно оновлювати антивірусні бази на комп’ютерах, з яких здійснюються оплати карткою в мережі Інтернет;
  • ні в якому разі не відправляти реквізити карти у відповідь на електронні листи, які нібито надходять від банку для поновлення даних клієнта, активації карти, ні в якому разі не переходити за посиланнями в таких листах і не вводити дані карти на таких веб-сайтах;
  • зареєструвати платіжну картку в спеціалізованих платіжних системах (PayPal, Google wallet та інші) і проводити оплати через дані системи на тих сайтах, які це дозволяють;
  • перед здійсненням оплати упевніться, що з’єднання з сайтом є захищеним, (про це свідчить наявність в правому нижньому кутку екрану невеликого закритого замка, а також – веб-адреса, яка починається з https: //).

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?