Новини світу кредитування та банківських послуг.

В якому банку взяти кредит під заставу депозиту?

На перший погляд ситуація, коли забезпеченням по кредиту може виступати вклад або депозит у банку виглядає нелогічною. Адже клієнт може зняти необхідну йому суму коштів і витратити їх на ті цілі, на які він і оформляє кредит.

Все стає на свої місця, коли проаналізувати умови розміщення коштів у банку і зіставити це з необхідністю короткострокового фінансування різних витрат.

У багатьох вітчизняних банках при відкритті вкладних рахунків і оформленні депозитів, особливо на тривалий період, діє підвищена відсоткова ставка.

У той же час договірними умовами нерідко встановлюються штрафні санкції за дострокове розірвання вкладу.


Такими санкціями, як правило, виступає анулювання нарахованих за період розміщення відсотків по внеску або зменшення процентної ставки до мінімального значення, нерідко становить менше 1% річних.

Якщо у клієнта, який розмістив вклад у банку, терміново виникла необхідність в засобах, якими він не володіє, то знімати гроші з депозитного рахунку може бути не зовсім вигідно.

І, припустивши, що рахунок діє вже, наприклад, 6, 9 або навіть 12 і більше місяців, то виходить, що вкладник втратить всі нараховані йому відсотки, і час розміщення коштів у банку буде витрачено даремно, тобто обернеться прямими втратами для клієнта.

Рішення такої ситуації, криється в можливості оформлення кредиту під заставу відкритого в банку депозиту.

Якщо це короткострокова необхідність, коли клієнт твердо впевнений, що гроші йому необхідні на нетривалий період, то навіть нараховані відсотки за використання кредиту, а можуть бути менш тієї суми, яку він втратить, розірвавши депозит. У цьому і полягає актуальність отримання позик під заставу депозиту в банку.

Варто також відзначити і той факт, що сам по собі депозит є самим ліквідним запорукою з усіх теоретично можливих.

Ліквідність того чи іншого заставного майна означає швидкість, з якою це майно може бути переведено в грошові кошти для погашення заборгованості. Депозит або вклад являє собою «живі» гроші, до того ж знаходяться в банку, в який клієнт може звернутися за кредитом.

Саме з цієї причини під заставу депозиту банківські установи найчастіше пропонують більш вигідні умови, ніж за кредитами з іншими видами забезпечення.

Умови

Перш за все, необхідно вказати, що, як і у випадку з іншими видами заставного майна, при використанні в якості забезпечення депозиту, банки можуть враховувати лише певну його частину в якості покриття розміру кредиту.

Але в більшості випадків, клієнти можуть розраховувати на отримання кредиту в розмірі до 100% від суми розміщеного вкладу. Таким чином, подібні кредити не лімітуються по сумах, як це відбувається за іншими видами позик.

Процедура оформлення кредиту із забезпеченням у вигляді депозиту або вкладу істотно простіше, ніж при оформленні нерухомості або автотранспорту.

Відпадає необхідність у зборі великої кількості документів по об’єктах застави та їх подальшій перевірці з боку банку.

Навіть якщо клієнт розмістив депозит в одному з банків, а кредит оформляє в іншому, то і тут потрібно значно менше часу на отримання подібної позики з урахуванням всіх процедурних питань.

В якості застави банки переважно приймають лише строкові вклади, які мають фіксований термін розміщення.

Що це таке? 

Отримання позики під заставу депозиту або вкладу є кредитуванням із забезпеченням. Заставним майном, як це і випливає з назви, виступає внесок клієнта, відкритий на його ім’я.

Такий вид кредитування буде актуальним в тому випадку, якщо вклад клієнта розміщений на тривалий період, а кредитні кошти йому необхідні для короткострокових цілей.

В інших варіантах отримання кредиту під заставу вкладу буде економічно необґрунтованим, оскільки розмір нарахованих відсотків за користування кредитом може перевищувати отримані кошти від розміщення депозиту і клієнтові буде набагато простіше витратити сам депозит на позначені цілі.

Які банки видають кредит під заставу депозиту?

Кредит під заставу вкладу клієнти можуть оформити в Приватбанку, Ідеябанку, Газпромбанку та інших.

Процентні ставки

Як правило, збільшені на 3-15% в порівнянні з діючими за строковими вкладами.

В абсолютному вираженні середні значення ефективних ставок по кредитах під заставу депозитів знаходяться в межах від 25 до 35% річних.

Переваги та недоліки

До безперечних переваг кредитів під заставу депозиту можна віднести:

  • просту процедуру оформлення:
  • відсутність вимог з працевлаштування і віком позичальника;
  • теоретично необмежений ліміт кредитування;
  • мінімальна кількість документів;
  • більш вигідна відсоткова ставка по кредиту із забезпеченням у вигляді депозиту.

Істотних недоліків такий вид кредитів при цьому не має.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?