Новини світу кредитування та банківських послуг.

В якому банку найнижча ціна оренди осередку.

Попит на оренду банківських сейфів за останні два роки остаточно вийшов за рамки преміум-сегмента. Сховища банків замінюють депозити і тайники в квартирах – і те й інше не дає ніяких гарантій збереження. Мінус осередків в тому, що це платна і далеко не дешева послуга. Незаперечний плюс – навіть в разі банкрутства банку, клієнт може розраховувати на повне збереження своїх цінностей.

дефіцит спокою

Українські банки в унісон констатують – попит на оренду осередків величезний. Знайти вільний сейф зараз не так вже й просто – завантаженість сховищ досягає 90%. У деяких банках вільних сейфів немає взагалі, через що клієнтам пропонують ставати в чергу або резервувати сейф наперед. 


Попит на використання сховищ різко виріс з початком фінансової кризи в Україні. Гроші, які українці забирали зі своїх депозитних рахунків або отримували від Фонду гарантування вкладів, стало безпечніше зберігати в банківському сейфі. 

Проблема полягає ще і в тому, що в багатьох банках максимальний термін оренди комірки обмежений 1 роком (хоча і не у всіх – в Укргазбанку відразу можна оформити договір до двох років, в Ощадбанку і Приваті термін оренди необмежений). У клієнтів при цьому є право пролонгації, тому зорієнтувати потенційного орендаря за термінами банки не можуть.

Ажіотажу навколо банківських сейфів раді не всі. Деякі банки (наприклад, той же Альфа-Банк або УкрСиббанк) як і раніше тримають цю послугу в рамках преміум-сегмента – орендувати в банку осередок можуть тільки клієнти приватного банкінгу. Перевага чинним клієнтам віддають і в інших банках. В Ощадбанку, наприклад, надають «своїм» орендарям знижки, Креді Агріколь прямо говорить, що в умовах дефіциту осередків банк віддає перевагу саме клієнтам.

В іншому ж, умови для оренди комірки в більшості українських банків досить невибагливі. З документів потрібно тільки паспорт і код. Решта – за передоплатою з оренди сейфа і застави за ключ від нього.

«Вартість оренди індивідуального сейфа залежить від розміру осередку і філії банку, який надає таку послугу. При оформленні договору на термін від 31 і більше днів діє гнучка система знижок – до 30% »

У регіонах вартість оренди сейфа набагато нижче, ніж в Києві – від 6 грн на добу. Осередки відрізняються, як правило, розмірами, інші додаткові характеристики зустрічаються вкрай рідко. Стандартні габарити сейфів варіюються від 7,5 * 20 * 45 (маленькі) до 50 * 37,2 * 50 (великі) сантиметрів. Найбільш популярні терміни оренди – від 3 до 9 місяців. Мінімальні строки договорів теж різняться від банку до банку. У більшості випадків – це один день, але бувають і виключення. У Альфа-Банку встановлено мінімум в 15 днів, у UniCredit Банку – 5 днів, в Діамантбанку – місяць.

Умови оренди осередків в українських банках

банк

Мінімальна ціна оренди на добу, грн

Мінімальний термін оренди

Застава / штраф за ключ, грн

Штраф за прострочення

ПриватБанк

10

1 день

3000 (штраф за втрату, застави немає)

Ощадбанк

12,5

1 день

1000

Добова вартість + подвійна облікова ставка НБУ від добової вартості

Укрексімбанк

14,4

1 день

960

Подвійна добова вартість

Укргазбанк

55,67

1 день

1600

40 грн. / день

Райффайзен Банк Аваль

10

2

1500

УкрСиббанк

11

30

500

Подвійна добова вартість

ПУМБ

12

1

1500

Подвійна добова вартість

Альфа Банк

14,4

15 днів

1300

UniCredit Bank

10,3

5 днів

1500

– 150 грн. (при простроченні до 10 днів) ‘- 150 грн. + заставу за ключ (при простроченні від 10 днів)

Credit Agricole

13,5

30 днів

1000

Подвійна добова вартість

повна анонімність

Ще одна перевага банківського осередку полягає в анонімності. Вмістом сейфа банк не цікавиться, послуга повністю конфіденційна. Банки попереджають клієнтів, що в осередку заборонено зберігати протизаконні речі на зразок наркотиків, вибухівки або зброї, але при цьому керуються презумпцією законослухняності. Про те, що саме зберігається в сейфі, жоден співробітник банку не знає і не намагається дізнатися.

Відкрити своє сховище можна після того, як співробітник банку проведе ідентифікацію особистості клієнта. Потім вони вдвох заходять в банківський депозитарій, банківський службовець відкриває осередок своїм «майстер-ключем», потім свій ключ і пароль задіє орендар осередки. При остаточному відкритті сейфа співробітник банку залишає приміщення.

Доступ до осередку можна делегувати і третій особі, але для цього потрібно позначити таку можливість під час підписання договору з банком, на якому повинні бути присутніми обидва користувачі. Як варіант, деякі банки приймають (за додаткову плату) замість цього завірену нотаріусом довіреність.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?