Новини світу кредитування та банківських послуг.

В Україні пожвавився ринок безготівкових платежів

Безготівкові операції за платіжними картками набирають обертів. Експерти відзначають, що населення все частіше при здійснюючі покупки користується «пластиком». Крім того, зростає обсяг транзакцій в мережі, збільшується кількість платежів через систему інтернет-банкінгу.

У той же час, попит на готівку в банкоматах знижується, адже сьогодні в багатьох торговельних точках вже доступні безготівкові розрахунки.

«Згідно зі статистикою НБУ за III квартал 2014 року, 61% від загального обсягу операцій по картах в Україні становлять безготівкові платежі. Більш того, за цей час їх обсяг на 20 млрд. гривень перевищив цей же показник за весь 2013 », – розповідає віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні.

clip_image002Більшість переказів за допомогою MasterCard здійснюються всередині країни. Середня сума переказу за допомогою MasterCard MoneySend – близько 1000-1200 гривень.

Українці стали довіряти банківських картах і користуватись ними не тільки для отримання готівки в банкоматі, але й для оплати покупок, в тому числі і в online.

Приріст обсягу безготівкових операцій з використанням платіжних карт відзначають і в банках.

Заступник начальника управління організації карткових програм банку «Хрещатик» підкреслила, що за одинадцять місяців 2014 середньомісячна сума безготівкових платежів у банку виросла на 23%, а кількість транзакцій в місяць зросла на 22%.

За даними ПриватБанку, за еквайрингову мережу фінустанови сумарний оборот за безготівковими платежами за 10 місяців 2014 склав 36050 млн. гривень, у той час як торік цей показник за аналогічний період не перевищив 28,4 млрд. гривень.

Приріст обумовлений тим, що кількість терміналів для оплати в торгівлі перевищило той рубіж, коли картою зручніше оплатити ніж готівкою, вважають фахівці банку.

Переломний момент

Серед факторів, які вплинули на пожвавлення безготівкового платіжного ринку – війна на Сході України.

Саме це явище, на думку директора з розвитку «Portmone», викликало різкий стрибок переказів по картах. Українці активно переводять кошти на потреби солдатів і добровольчих батальйонів. Карткові перекази спростили процес надання грошової допомоги мешканцям сходу країни в той період, коли картами можна було користуватись на цих територіях.

«Наші звіти показують, що 2014 став переломним моментом у ставленні клієнтів до переказів між картами. Якщо за весь 2013 ми провели 24 000 транзакцій (на суму в 11,2 млн. гривень), то в 2014 році тільки з січня по жовтень ця цифра склала 142 000 (на суму в 114 700 000 гривень) », – розповів« Мінфіну »Тараса Волобуєв.

Те, що пік активності за послугою «з картки на картку» припав на східні, проблемні регіони країни підтвердила заступник начальника управління продажу роздрібних продуктів банку «Хрещатик»:

«У структурі оборотів переважають операції з карт Донецького і Луганського регіонів», – зазначила вона.

Стимул для клієнта

Банки використовують різні методи для того, щоб підштовхнути клієнтів активніше користуватися «пластиком».

«Найкращий спосіб стимулювати клієнтів платити картами – це поставити всім торговцям зручні термінали з миттєвою зв’язком», – вважають у ПриватБанку. Плюс до цього наші клієнти при оплаті картою отримують бонуси – гроші, які потім можна витрачати на покупки ».

Банк «Хрещатик» як самостійно, так і спільно з платіжними системами проводить і бере участь в акціях, які націлені на навчання клієнта розраховуватись за товари та послуги платіжною карткою.

У 2012 році було проведено 17 таких акцій, в 2013 році – 18 акцій, в 2014 році – вже 20 акцій. Також банк активно пропагує карткові продукти для використання в інтернет середовищі, наприклад, такі як «E-Pay» і «Віртуальна карта», розробляє і впроваджує нові послуги в системі дистанційного керування рахунками інтернет банкінг Хрещатик-Оnline.

Плани на 2015 рік

Експерти вважають, що в 2015 році обсяг безготівкових платежів в Україні зростатиме. Це пов’язано з появою новий платіжних сервісів і удосконаленням онлайн-покупок.

Незважаючи на загальну тенденцію до спаду в економіці країни, ми налаштовані позитивно. В Україні потроху приходять технології безконтактних розрахунків, підвищується рівень культури користування банківськими картами.

Разом з тим, буде зростати популярність послуг по переказах грошей з картки на картку. Заглядаючи вперед, фахівці відзначають, що такі платежі незабаром набудуть масового характеру.

Очікується, що P2Р-платежі сформують новий спосіб переказу коштів. По суті, вони вже стають еквівалентом передачі готівки і тому легко інтегруються в життя людей.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?