Новини світу кредитування та банківських послуг.

Умови оформлення автокредитів в різних банках

Автомобіль давно перестав бути розкішшю, доступною тільки еліті. У наші дні авто – це, в першу чергу, зручний засіб пересування, без якого практично не мислима життя середньостатистичної сім’ї. На роботу, на дачу, на відпочинок, в школу і в садок – щоб встигнути всюди потрібен, якщо і не килим-літак, то хоча б вірний “кінь”.

Сьогодні знайти мобільність при бажанні може кожен працюючий громадянин. Всього-то й треба, що вибрати автомобіль і підібрати відповідну програму кредитування. Благо, і перше, і друге у нас є.


Умови автокредитування

На яких умовах дають автокредит сучасні комерційні банки? Давайте, розберемося разом.

Кредити на покупку автомобіля для громадян різняться за чотирма критеріями:

  • вигляду автомобіля (новий або старий, легковий або вантажний),
  • країні його виробництва (Україна або зарубіжжі),
  • кількості документів, необхідних для розгляду заявки (повний або полегшений пакет документів),
  • місцем отримання кредиту (банк або автосалон).

Найбільш охоче банки кредитують операції з купівлі-продажу нових іноземних та вітчизняних автомобілів. Машини без пробігу (особливо іномарки) надійніше, рідше ламаються і більш ліквідні. Тобто, в разі чого банк зможе без особливих проблем використовувати автомобіль в якості забезпечення ваших зобов’язань. Втім, якщо у вас не вистачає грошей на покупку машини прямо з конвеєра, багато банків з легкістю підуть вам на зустріч і видадуть кредит на стару іномарку. Адже іноземні машини досить затребувані навіть в дуже “зрілому віці”.

А ось знайти банк, який погодиться дати грошей в борг на покупку не нового ЗАЗа, буде вельми проблематично. Позичальникові доведеться підлаштовуватися під вельми жорсткі умови отримання автокредиту на старі автомобілі вітчизняного виробництва, як в плані віку і пробігу придбаного авто, так і в плані відсотків

Документи

Що стосується документів, то тут ви навряд чи побачите щось новеньке. Стандартний пакет документів для розгляду заявки на автокредит передбачає наявність:

  • посвідчення особи (паспорта),
  • документа, що підтверджує наявність реєстрації, довідки про доходи,
  • трудової книжки або документа, що її замінює,
  • посвідчення водія (свого або близького родича).

Втім в різних банках можуть знадобитися і інші “папірці” крім перерахованих вище, наприклад, свідоцтво про шлюб, військовий квиток і т.д.

Однак крім класичних програм автокредитування існують і інші, різного ступеня полегшеності: по двох документах, без підтвердження зайнятості, без підтвердження доходу і т.п. Відносно цих програм діє таке правило: чим легше і швидше ви оформили кредит, тим він буде дорожче!

Декілька порад…

Безумовно, кожен позичальник намагається взяти автокредит на кращих умовах. Ось кілька практичних порад, які допоможуть досягти поставленої мети:

Заздалегідь визначтеся з маркою і моделлю автомобіля, підберіть декілька відповідних пропозицій, уточніть вартість ТЗ і його стан (новий або старий, а якщо старий, то дізнайтеся вік в роках і автопробіг).

Подивіться, які умови автокредиту пропонують в автосалоні і порівняйте їх з пропозиціями банків. Подумайте, що важливіше для вас: вартість кредиту або швидкість його оформлення.

Пам’ятайте, автосалон – не те місце, де вам запропонують найвигідніші відсотки. Тому, якщо ціна для вас має значення, підбирайте відповідну пропозицію самі.

Орієнтуйтеся не стільки на заявлену процентну ставку, скільки на повну вартість кредиту (включаючи покупку страхових полісів КАСКО). Зазвичай відсотки нижче ринкових приховують під собою безліч додаткових комісій.

Де оформити автокредит?

В який банк піти за автокредитом? Питання, який кожен позичальник вирішує для себе сам.

Одними з найбільш привабливих можна назвати умови автокредиту в Кредит Агриколь банку: низька процентна ставка (від 19,5%) і великі суми (можна отримати в борг до 1 млн. грн.). Але є і свої мінуси. Перший – це можливість придбати в кредит лише новий автомобіль. Другий – це кількість обмежень: розмір початкового внеску (30%), термін (до 5 років), марка автомобіля (не на всі моделі), категорія позичальника – все це впливає на остаточну вартість кредиту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?