Новини світу кредитування та банківських послуг.

Умови дострокового погашення іпотеки

В середньому найоптимальнішим вважається 40% від загального сімейного бюджету на погашення іпотечного кредиту . На решту суми можна цілком комфортно жити. Але більшість позичальників думають, що погасити швидше позику буде найкращим способом позбутися від неї і просто продовжувати жити спокійно. Тому їм необхідно знати умови дострокового погашення іпотеки. Для цього деякі ще спочатку на етапі оформлення іпотеки, розпитують все докладно в банку, сподіваючись, що вийде погасити раніше. Інші так не роблять.

Причини дострокового погашення кредиту

clip_image001Самою основною причиною дострокового погашення іпотеки є велика переплата. Кожен фахівець скаже, що за весь час іпотеки переплата становитиме величезну суму, яка буде практично такою ж, як вартість житла. Тому позичальник хоче дізнатися правильні умови дострокового погашення іпотеки. Це дасть йому можливість звільнитися, і він роблять все можливе, щоб виплатити борг набагато раніше.
В основному банки пропонують клієнтам ануітентную систему платежів. При ній гроші платяться однаковими платежами щомісяця. Особливістю цього типу платежу є те, що в перші роки клієнт буде виплачувати відсотки, а от тіло кредиту буде зменшуватися набагато повільніше. Продовжуючи такі виплати, тільки до середини терміну вийде зрівняти відсотки і тіло кредиту.

Укладення договору на іпотеку

Перш за все, перед укладанням договору на іпотеку, необхідно уважно розпитати менеджера і дізнатися всі умови дострокового погашення іпотеки. Тільки в цьому випадку вийде зрозуміти, як це можна зробити. Деякі банки вводять штрафи за дострокове погашення. Тому багато клієнтів орієнтуються на цю інформацію, і від цього залежить їх вибір банку.
З одного боку банкам вигідно отримати вкладену суму в іпотеку і знову продовжити з нею працювати. Але з іншого боку це не зовсім вигідно. Адже так вони втрачають стабільний приплив фінансів протягом багатьох років. Видаючи іпотеку, банк розраховує отримати певний відсоток за користування його грошима. А якщо кредит буде повернений раніше, то виходить, що відсотки недоотримані. І якби було можливо, то банки не дозволяли б дострокове погашення. Але поява великої конкуренції на цьому ринку робить для клієнтів можливим дізнатися всі умови дострокового погашення іпотеки заздалегідь і скористатися цим.
Все ж багато банків дозволяють це зробити тільки після певного часу або з додатковим оформленням процедури. Але позичальник радий звільнитися від іпотеки і погоджується на це, згодом зітхнувши з полегшенням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?