Новини світу кредитування та банківських послуг.

Україна в рейтингу світових податків

В Україні податок на прибуток нижче, ніж в середньому по Європі, але прибутковий податок у нас один з найвищих в світі. Все це – дані аудиторської компанії PwC (PricewaterhouseCoopers). На її сайті можна порівняти податкові умови в 189 країнах світу.

За світовими мірками в Україні вкрай високий прибутковий податок – 43,1% в сукупності. Середній показник по світу – 16,2%. Зате у нас нижчий податок на прибуток – 9% при світових 16,2%.


Якщо порівнювати з конкретними країнами, то, наприклад, Росії ми поступаємося майже в усіх відношеннях. У росіян 8,9% податку на прибуток і 35,6% прибуткового, але при цьому 2,5% «інших податків». З іншого боку, Польща привабливіше України з точки зору прибуткового податку (24,8%), але більш вимоглива в плані прибутку – 14,5%.

Серед країн колишнього СРСР саме лояльне оподаткування в Грузії і Вірменії. У них взагалі немає прибуткового податку і відносно низькі ставки податку на прибуток. У Грузії це 14,3% (плюс 2,1% «інших податків»), у Вірменії – 19,1% (і 0,8% «інших»).

Загальні ставки оподаткування в різних країнах світу


Порівняти податковий тягар можна і в контексті кількості податків. З цим в Україні все відмінно – 1 прибутковий податок, один податок на прибуток і 3 види «інших податків». Для порівняння в Киргизії 4 види податку на прибуток, 12 – прибуткових і 35 видів «інших податків». Всього ж українським платникам податків доводиться витрачати на сплату податків 350 годин на рік.

Україна займає 107 місце з 189 країн за складністю податкової системи. Перше місце займають ОАЕ. Тут держава забирає 15,9% доходів в якості податків (всього їх 4), на що йде всього 12 годин.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?