Новини світу кредитування та банківських послуг.

Україна-Росія-Білорусь. Де дорожче мати борг на кредитці

Система короткострокових кредитів за допомогою пластикових карт є однією з найбільш поширених послуг сучасних банків. Клієнтам пропонують кредитні карти з пільговими умовами користування.
При бажанні, надсилають додому в поштову скриньку, вручають разом із зарплатними картками. Тим не менше, кожен борг належить повертати. І за порушення цього правила в банках встановлені штрафи за прострочення.
Ось штрафаи, що загрожують клієнтам, які не повертають борги по картковому рахунку вчасно. А також порівняння українськіх каральних санкцій з показниками у Росії та Білорусі.

В українських банках політика штрафування населення за прострочки по кредитних картах має властивість розвитку в лояльності. Якщо ще кілька років тому за борги налічували відсотки до платежів, нині більшість банків замінюють покарання фіксованим штрафом. Причому, останній максимально знижують.
Наприклад, в Альфа Банку та Дельта Банку ще рік тому за прострочення знімали з карткового рахунку 250 гривень. Сьогодні – покарання – 150 гривень за борг в Альфа Банку та 75 грн. в Дельта Банку. Платинум Банк – знімає 50 гривень на місяць. Щодо суворими по відношенню до клієнтів боржникам є банки, які спеціалізуються на кредитуванні бізнесу, як банк «Фінанси та Кредит» і ВТБ . Їх штрафи за прострочення колеблятся в межах від 4% до 50% на рік.
Для порівняння, в Російській Федерації, штрафи в більшості банківських установ нараховують у відсотках по заборгованості – це показники 24-50% річних. І є в найменших своїх показниках близькими до цифр в Україні, але в максимумі – значно перевищують штрафи в українських банках. Ощадбанк Росії і Петрокоммерцбанк вимагають з боржників у межах 40-ка відсотків штрафу, Квота-банк і Банк Зеніт – в межах 50% від суми кредиту.

kartu_rosia_500x330.jpg.aspx

У Білорусі, де кредитні картки клієнтам пропонують менш нав’язливо, а для оформлення кредитки клієнт повинен спеціально прийти в банк і написати заяву про бажання скористатися послугою, штрафи по кредитній карті близькі до українських показниками.
Хоча ставлення до заборгованості залежить від політики банку, який пропонує карту. Як правило, більш лояльні до боржників міжнародні банки. Наприклад, Абсолют Банк в Білорусі вимагає з боржників 30 тис. бел.рублей штрафу. Ця сума в еквіваленті дорівнює 26-ти гривням. А в Альфа Банку штрафи м’якше ніж в Україні – всього 60 тис. бел.рублей (52,2 грн). У той же час, як Белагропромбанк вимагає подвійну ставку за кредитом – в межах 55%.

Штрафи за заборгованість по кредитних картах. Україна

Банк
Сума штрафу
карта
Колл.дней для повернення боргу

Дельта Банк
0,01%, не більше 75 грн. за кожен факт прострочки
Стандартна
55

Альфа-Банк
50 грн за факт прострочення + 150 грн за непогашення протягом 5-ти днів
«Gold»
55


Платинум Банк

50 гривень вмесяц
Стандартна
55

Фінанси та кредит
3,7% в міс
VisaClassic
60

ВТБ
48% річних (4% в міс)
Карта «Еволюція»
30

Штрафи за заборгованість по кредитних картах. Росія

Банк
Сума штрафу
Тариф / карта
Колл.дней для повернення боргу

СБ Банк
24% річних (2% в міс)
Тариф «Стандарт»
20

СбербанкРоссіі
38% річних (3,1% в міс)
VisaClassic
50

Петрокоммерцбанк
39,8% річних (3,13% в міс)
Карта «Комфорт»
55

Квота-банк
50% річних (4,1% в міс)
VisaClassic
55

Банк Зеніт
50% річних (4,1% в міс)
Карта «Метро»
20

Штрафи за заборгованість по кредитних картах. Білорусь

Банк
Сума штрафу
Тариф / карта
Колл.дней для повернення боргу

Абсолют Банк
30 000 біл. рублів
(Еквівал. 26 грн)
Тариф «Стандарт»
20

Альфа-банк
60000 бел рублів
(Еквівал. 52,2 грн)
Стандартна
55

Белагропромбанк
Двойнаяпроцентная ставка по кредиту
Карта з льготнимперіодом
55

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?