Новини світу кредитування та банківських послуг.

У яких випадках варто купувати дорожній чек?

Тревел-чек – це платіжний документ (певна сума грошей, зафіксована на спеціальному бланку), який використовується як засіб міжнародних розрахунків, зобов’язання виплатити певну суму конкретній фізособі.

Як правило, для отримання шенгенської візи, посольства вимагають пред’явити тревел-чеки при подачі документів, проте вигідніше, швидше і простіше надавати довідку з банку про наявність грошових коштів на рахунку.

Крім того це безпечний спосіб возити з собою валюту при поїздках закордон.

bigПеревагою покупки дорожніх чеків є те, що лише вказаний в платіжному документі людина має право отримати гроші за даним зобов’язанням. Навіть при втраті дорожнього чека, за паспортом можна буде отримати грошові кошти. Якщо у вас вкрали готівку, то ви просто залишаєтеся без грошей. Якщо у вас викрали кредитну картку, то є шанс, що хтось їй скористається, або, навіть якщо ви встигнете її заблокувати, то грошовими коштами до повернення в Україну скористатися не зможете. З тревел-чеками все простіше: тільки ви можете їх перевести в готівку, при втраті можна отримати гроші за паспортом (не найлегша процедура, але проте без грошей закордоном не залишитеся). Рекомендуємо мати в окремому місці копію тревел-чеків і квитанцію, щоб там були вказані серія і номер платіжних документів.

З мінусів варто назвати відсоток за покупку та переведення у готівку (1,2% – 1,5%), далеко не всі банки працюють з даною системою і краще заздалегідь уточнювати, на скільки популярна дана система в країні проходження, так як є шанс, що в вашому місті не буде жодного банку, який може перевести в готівку тревел-чеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?