Новини світу кредитування та банківських послуг.

У яких випадках підприємцю необхідно міняти печатку

Фізична особа-підприємець (ФОП) може здійснювати свою діяльність як з печаткою так і без. Прямої норми що говорить про те, що ФОП повинно або не повинно мати печатку – не існує, це випливає з аналізу норм ЦК і ГК України.

П. 6 ст.128 ЦКУ визначає обов’язок ФОП повідомляти органи державної реєстрації про зміну його адреси, зазначеної в реєстраційних документах, предмета діяльності, інших суттєвих умов своєї підприємницької діяльності, що підлягають відображенню у реєстраційних документах. Ст. 45 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003г. № 755-IV, передбачає порядок внесення таких змін.

На печатці ФОП зображуються П.І.Б. та ідентифікаційний код. Тобто, якщо відбувається зміна прізвища, імені, по батькові або ідентифікаційного коду фізичної особи-підприємця, то, відповідно, печатка, з якою працює суб’єкт, підлягає заміні. Раніше існувала Інструкція про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об’єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також bigпорядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів. Інструкцію затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 1999 року № 17 і регламентувала порядок знищення та отримання печаток. Але Наказом МВС від 11.01. 2011р. № 5 вона була скасована. Заміна печатки в даний час здійснюється на підставі нової виписки з держреєстру, отриманої після внесення змін, та акта про знищення старої печатки. Стара печатка ФОП підлягає знищенню на підставі акта про знищення печатки з обов’язковим її останнім відбитком.

Що стосується юридичної особи, то ст. 62 ГК прямо вказує, як одна з ознак самостійності юридичної особи і як суб’єкта правовідносин – наявність печатки. На печатки юрособи обов’язково відображаються організаційно-правова форма, найменування, код ЄДРПОУ. У старих зразках печаток часто вказували ще й район, що означало приналежність до тієї чи іншої ДПІ. На даний момент, як правило, на печатках не вказується місце розташування підприємства, але не завжди. Тобто, як і у випадку з ФОП печатка підприємства підлягає заміні тільки у разі зміни організаційно-правової форми або найменування. Але у більш рідкісних випадках – місця розташування підприємства. Для знищення печатки підприємства збирається спеціально створена наказом підприємства комісія і на підставі акту – проводить її знищення. На підставі нової виписки з реєстру та акта про знищення – виготовляється новий зразок печатки. При ліквідації підприємства процедура знищення печаток абсолютно ідентична процедурі її заміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?