Новини світу кредитування та банківських послуг.

У яких випадках колектор переступає закон?

Скільки б не переймались ми досвід західних компаній, а діяти за законами і правилами у нас, на жаль, часто виходить. Це відноситься також і до колекторським агентствам, які відносно недавно з’явилися на вітчизняному ринку.

Колекторний бізнес досі в свідомості багатьох громадян нашої країни асоціюється практично з рекетом, при цьому словосполучення «вибивання боргів», часто використовується в якості характеристики даного виду послуг, і викликає лише страх. Насправді колектори є фахівцями, які покликані вирішувати проблеми по стягненню заборгованості на підставі закону, цивілізованими методами. Але, попри це, побоювання росіян з приводу колекторів є не зовсім безпідставними, і іноді такі фахівці дійсно переступають закон.

v_kakih_sluchayah_kollektor_narushaet_zakonТрадиційно, процес стягнення боргів ділиться на три стадії:
– Телефонна розмова з неплатником;

– Особиста зустріч з таким позичальником, якщо телефонна розмова не змігла принести результату. Колектор в ході зустрічі роз’яснює позичальникові ситуацію і також всі можливі юридичні наслідки, які спричинить за собою неповернення коштів;

– Вирішення питання судовим шляхом, якщо інші заходи не подіяли.

Таким чином, видно, що діяльність колекторів не носить кримінального характеру. Негласно саме таких колекторів іменують «білими». Однак існують і «чорні» колектори, яким кримінал не чужий. Загрози здоров’ю і життя позичальника і його близьким та інші види вимагання є «набором» дій «чорного» колектора. Але існує думка, що подібні заходи мають місце у тому випадку, коли спочатку все відбувається незаконним шляхом або позичальник безпосередньо належить до кримінальних структур. На сьогоднішній день всі колектори говорять про те, що на ринку «чорного» колекторства більше не існує, а рекет і «вибивання боргів» є пережитками пострадянського суспільства. Але необхідно визнати, що деяким колекторам сумлінності таки не вистачає. Тобто крім «білих» і «чорних» колекторів в Російській федерації існують ще й «сірі», які для прискорення процесу або збільшення власних шансів на стягнення боргу загрожують позичальникові, однак при цьому ніколи не приводять загроз в дію. На такого «спеціаліста» цілком можна, подати в суд, маючи на руках аудіо або відеозапис з підтвердженням факту загрози.
На закінчення необхідно сказати, що єдиним способом не стикатися не з яким видом колекторів є сумлінне та своєчасне виконання зобов’язань по кредиту! Однак навіть якщо обставини складаються далеко не на вашу користь, і вам довелося зіткнутися з колектором, знайте, що в компетенцію останнього не входить порушення законодавства!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?