Новини світу кредитування та банківських послуг.

У ЯКИХ БАНКАХ ВИДАЮТЬ СПОЖИВЧИЙ КРЕДИТ НА ДЕСЯТЬ РОКІВ?

Тривалий термін кредитування клієнта в рамках одного договору можливий при дотриманні відразу декількох умов, основне з яких – забезпечення ризиків банку. Занадто ризиковано віддавати навіть невелику суму на десятиліття за одне тільки слово честі про повернення в строк. І де отримати такий кредит?

Перш за все слід сказати, що так, такі кредити дійсно існують – гроші видають на нецільові потреби і на 10, і на 15 років, і на довший термін, аби позичальник до моменту закриття договору не був пенсійного віку.

З іншого боку, отримати гроші на такий довгий час досить важко – банки не згодні видавати їх без забезпечення, що розумно. Отже, що потрібно зробити, щоб клієнту оформили споживчий кредит на 10 років?

РИЗИКИ БАНКУ

Банк підпорядковується законодавству, він зобов’язаний мінімізувати і забезпечувати свої ризики. На практиці це означає, що він не може видавати кредити всім хто звернувся на будь-яких умовах – така кредитна організація просто розориться, або їй необхідні величезні резервні фонди, які під силу не кожній компанії.

В якості забезпечення виступає поручительство – поручився громадянин стає відповідальним разом з клієнтом і, якщо той не виконає своїх зобов’язань, саме поручителю доведеться виплачувати залишок боргу.

Це одна з гарантій того, що банк отримає свої гроші назад.

Інший вид забезпечення – заставав. В якості заставного майна може виступати нерухомість, в тому числі комерційна, або таке рухоме майно, як транспортний засіб.

Для банку застава – вагомий аргумент на користь клієнта, якщо, звичайно, майно знаходиться в ліквідному стані і при необхідності його можна буде вигідно продати – для цього здійснюється його оцінка. У будь-якому випадку, схвалення видачі кредиту під заставу дають набагато охочіше, ніж без застави.

Крім усього іншого, банк, який видає споживчий кредит на такий довгий термін, зобов’язаний переконатися в платоспроможності клієнта, для чого вимагає підтвердження стабільного доходу. Деякі банки навіть відмовляються кредитувати таким чином приватним підприємцям через ненадійність їхнього економічного становища.

ВИДИ КРЕДИТІВ

Цілком природно, що не будь-який споживчий кредит можна розтягнути на десятиліття.

Велика їх частина має максимальний термін погашення кредиту в 3-5 років, так що для підвищення терміну повинні бути вагомі аргументи – наприклад, коли клієнт готовий надати банку майно під заставу.

ПІД ЗАСТАВУ НЕРУХОМОСТІ

Нецільова іпотека доволі проста.  Громадянин закладає своє майно для отримання коштів, які він буде повертати протягом декількох років – 7-10 і більше.

Ніхто не вимагає від нього звіту за витратами, він може як побудувати на ці гроші собі лазню, може відправитися в закордонну подорож або витратитися на ліки і операції.

ПРОПОЗИЦІЇ БАНКІВ

Подібні пропозиції серед банківських кредитних продуктів нечасті, але все таки зустрічаються. У них різні вимоги, але майже завжди дуже великий список документів, особливо коли мова йде про іпотеку.

Серед таких банків на сьогодні слід відзначити: Ощадбанк, Агриколь банк, Марфін банк, ОТП банк – в них можливо отримати суми до 200-1000 тисяч гривень – на термін 5-15 років, за відсотковою ставкою від 29% річних.

ПЛЮСИ І МІНУСИ

Відсутність страхування у клієнта тягне за собою підвищення річної ставки на суму близько 5% річних від всієї суми кредиту.

Кредити на навчання, хоча і називаються споживчими, по суті своїй залишаються цільовими – вони безготівково відправляються на рахунок навчальної організації. Серед мінусів також варто відзначити жорсткі вимоги, до цієї організації.

Що стосується нецільової іпотеки, то тут термін довгий і може перевищувати навіть 10 років, однак потрібно враховувати вік позичальника.

Серед плюсів варто відзначити можливість залучення до 8 співпозичальників за договором, що робить тягар боргу не таким важким.

Також є велика кількість способів знизити процентну ставку, хай навіть за допомогою одноразових платежів. Зрештою, клієнт платить один раз, а дисконт отримує на весь термін дії договору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?