Новини світу кредитування та банківських послуг.

У ЯКИХ БАНКАХ ВИДАЮТЬ СПОЖИВЧІ КРЕДИТИ З 20 РОКІВ?

Оформлення споживчого кредиту з 20 років пов’язане з багатьма труднощами. Кредитори неохоче дають в борг особам, які не досягли 21 року.

У молодої людини можуть проблеми і з документальним підтвердженням доходу, оскільки в цей час лише деякі досягають повноцінної фінансової свободи. Однак є певні можливості, що дозволяють врегулювати таку ситуацію.

СТАНДАРТНІ ВІКОВІ МЕЖІ

Більшість кредитних організацій видають позикові кошти з 21 року. Досягнення цього віку вважається тим моментом, коли формується фінансова самостійність людини. У 21 рік студенти навчаються на останніх курсах у ВНЗ, і вже починають підробляти.

Найсміливіші пропозиції – про видачу кредиту з 18 років. Такі банківські продукти несуть в собі великий рівень ризику, тому кредитори прагнуть його стабілізувати. Способи такої стабілізації можуть бути різними.

Такі пропозиції можна зустріти в банках: Михайлівський, Платинум, Ренесанс, кредитка доступна в Приватбанку, Ідея банку.

В основному використовуються такі форми:

 • поручительство третіх осіб (зазвичай це батьки);
 • застава майна;
 • підвищена процентна ставка;
 • обмеження заборгованості за сумою і терміном.

ФАКТОРИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ГРОШІ

Найбільш важливий фактор, який працює на користь позичальника – це постійна високооплачувана робота. Однак похвалитися цим можуть лише одиниці молодих людей у віці 20 років. Оформити кредит без довідок і поручителів практично неможливо, тому банк обов’язково зажадає укласти договір доручення.

Як поручителів можуть виступати батьки позичальника, якщо вони мають належний рівень платоспроможності.

Фінансовий стан кожного поручителя має бути підтверджено документами:

 • довідка про доходи;
 • виписка по зарплатному рахунку;
 • копія трудової книжки або трудового договору;
 • правовстановлюючі документи на ліквідне майно.

Менш популярний варіант – надання застави в якості однієї з форм забезпечення. Дана умова є важко виконуваною, оскільки у більшості двадцятирічних молодих людей відсутня у власності будь-яке цінне майно.

ЧИ РЕАЛЬНО ОФОРМИТИ?

Оформлення споживчого кредиту з 20 років цілком можливе, але для цього доведеться зібрати велику кількість документів, надати банку поручителя з високим доходом або заставу ліквідного майна. Краще, якщо вдасться забезпечити наявність і того, і іншого.

Є альтернативні пропозиції банків, коли схема отримання кредиту значно спрощується, але разом з тим відбувається помітне збільшення процентної ставки, а також включення додаткових комісій по обслуговуванню.

Тут вибір здійснює сам позичальник, хоча доцільніше – отримати дешевий кредит, надавши поручителя, ніж взяти гроші в борг під високий відсоток, а потім довго і важко їх виплачувати.

АЛЬТЕРНАТИВИ

Не завжди є можливість оформити стандартний споживчий кредит. У молодого позичальника може бути відсутнім достатній рівень доходів або відсутні поручителі.

Тоді слід скористатися альтернативними варіантами, серед яких обслуговування в мікрофінансових організаціях та отримання кредитної картки.

КРЕДИТНІ КАРТКИ

Для оформлення кредитної картки також потрібне документальне підтвердження трудового стажу та офіційний заробіток. Порука і застава тут не передбачені.

Єдине, чим банк може себе убезпечити – обмеження по сумі кредитного ліміту картки.

Серед переваг – можливість неодноразового використання коштів за карткою і пільговий період, коли нарахування процентів не здійснюється. В середньому він становить 50 днів.

МІКРОПОЗИКИ

Специфіка діяльності організацій мікрофінансування полягає в тому, що отримати позику тут дуже легко. Як правило такі кредитори не вимагають довідок про доходи та поруки.

Однак подібна політика компенсується наступним чином:

 • високий розмір відсоткових ставок;
 • наявність додаткових комісій;
 • обмеження за розміром і терміну кредитування.

Велика кількість клієнтів, які отримали мікропозики, забезпечує мікрофінансовим організаціям належний рівень доходу. Отримати тут займ можна навіть при поганій кредитній історії.

ВИСНОВКИ

Оформлення споживчого кредиту в 20 років – тривалий і клопіткий процес в тому випадку, якщо позичальник не має достатньої фінансової свободи або не може даний факт підтвердити.

В такому випадку необхідно надати поручителя або заставу ліквідного майна.

Існують і альтернативні джерела фінансування, але вони мають набагато більш високу вартість у порівнянні з традиційним споживчим кредитуванням. Їх використання повинно бути економічно обґрунтованим та економічно доцільний тільки в критичних ситуаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?