Новини світу кредитування та банківських послуг.

У яких банках поповнити рахунок на мобільному дешевше

Поповнювати рахунок на мобільному телефоні потрібно всім, і робити це доводиться регулярно. До цих пір найбільш популярний спосіб це зробити – купити за готівку ваучер поповнення. Але є й альтернативи, наприклад, поповнення через банкомат. У якому банку дешевше поповнити мобільний.
Банки всім силами намагаються перевести клієнтів на безготівкові платежі. Торкнулась ця тенденція і оплати рахунків за розмови. З початку року деякі банки припинили продавати ваучери поповнення мобільних телефонів через каси. Заморозили таку послугу УкрСиббанк , Промінвестбанк . Паралельно більшість банків, які все ще продають «поповняшки», підвищили комісії на 3-5%. Подорожчання поповнення мобільних відбулося на тлі загального тренду підвищення комісій банків.
Ця тенденція сформувалася внаслідок того, що банки змушені збільшувати комісійні доходи через невеликі обсяги кредитування, і як наслідок невисокої процентного прибутку.
telefon_popolnenie_88x88.jpg.aspxАле незважаючи на підвищення тарифів, поповнити рахунок через банк іноді може бути дешевше, ніж купити карту з кодом або поповнити рахунок через Ibox. Купуючи картку поповнення, доведеться додатково викласти дві гривні, в терміналах Ibox комісія складає 3-4 грн. Тобто при купівлі картки, наприклад, на 40 грн., Покупець переплачує 5% і 7-10% відповідно.
У деяких же банках поповнення мобільного рахунку через касу банку – безкоштовно. Правда, таких фінустанов небагато. З найбільших банків з розгалуженою мережею відділень поповнення мобільного без комісій в касі надається тільки в Ощадбанку , Райффайзен Банку Аваль та в Укргазбанку . Банк Хрещатик пропонує безкоштовно поповнити рахунок оператора Life. У більшості інших банків при поповненні мобільного платиться не фіксована сума, а відсоток від суми поповнення (1,5-2%).
Наприклад, поповнити рахунок на мобільному в касі ПриватБанку коштує 0,5%, Укрсоцбанку – 1,5%, Банку Надра -2,5%. При цьому деякі фінустанови встановлюють мінімальний розмір комісії 1-2 грн.
Послуга поповнення рахунку на мобільному не скрізь дешева. Деякі фінустанови стягують значні комісії: наприклад, перерахувати гроші на мобільний через ВТБ Бан до коштує 10 грн. незалежно від суми поповнення.
Крім того, не всі банки надають можливість поповнення мобільного. Немає можливості внести гроші ні через касу, ні через банкомат, ні через термінал в Укрексімбанку , Дельта Банку , ПУМБі , Альфа-Банку , ОТП Банку. В Ощадбанку Росії заплатити за телефон можна виключно через банкомат. А в банку Фінанси та Кредит це можна зробити тільки через касу і термінал.
У деяких банках є обмеження на поповнення рахунку конкретних операторів. Так, в УкрСиббанку можна повнити тільки рахунки операторів Київстар і Life. У ВТБ Банку – виключно Київстар.
Скільки коштує поповнити мобільний в банку

Банк
Поповнення через касу банку
Поповнення через термінал самообслуговування
Поповнення через банкомат
Обмеження

Ощадбанк
0%
0%
0%

Укргазбанк
0%
0%
0%

Райффайзен Банк Аваль
0%
2 грн.
2%, мін. 2 грн. в банкоматі

ПриватБанк
0,5%
0,5%
0,5%

Фінанси та Кредит
1 грн.
1 грн.

Укрсоцбанк
1,5%, мін. 1 грн.
1,5%, мін. 1 грн.
1,5%, мін. 1 грн.
Не у всіх касах.

Банк Надра
2,5%
2,5%
2,5%

Сбербанк Росии


в банкоматі 2% +50 коп, мін. 1,5 грн.

УкрСиббанк

2 грн

тільки Київстар та Life

ВТБ Банк
10 грн.
тільки Київстар

 

Джерело: дані колл-центрів
Таким чином, найдешевшим варіантом поповнення мобільного на сьогоднішній день є внесення грошей з банківської картки на рахунок через інтернет-банкінг. Подібні транзакції у більшості українських банків не тарифікується.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?