Новини світу кредитування та банківських послуг.

У відпустку зі страховкою, секрети вибору та формування вартості.

Продажі туристичних полісів впали. Зате ті, хто їх купує, більше не сприймають страховку, як частину обов’язкової програми для отримання візи і виїзду за кордон. Мандрівники дивляться на поліси як на реальний захист.

Потік туристів з України за останні два роки збіднів. Разом з ним скоротився і ринок туристичного страхування. На тлі загального падіння рівня життя в країні попит на туристичні та страхові послуги зменшився. Орієнтовно ринок просів на 25-30% тільки за 2015 рік.


Клієнтів стало менше, але вони стали набагато вибагливішими. І так недешева медична допомога за кордоном після девальвації гривні стала і зовсім непідйомною.

За словами страховиків, найчастіше така передбачливість клієнтів пов’язана з тим, що багато хто з них раніше зіткнулися з проблемою отримання медичного обслуговування за кордоном і відчули на повну силу, наскільки витратним може бути медичне обслуговування за кордоном. Необхідно пам’ятати, що, наприклад, вартість одного дня в зарубіжній амбулаторії становить близько 300-400 євро, а нескладна операція або накладення швів може обійтися в десятки тисяч євро..

Як вибрати страховика

Вибирати СК краще з тих, хто давно страхує мандрівників і пропонує індивідуальні варіанти страховок. До слова, з величезної кількості страховиків, що працюють в Україні на цьому ринку, тільки одна компанія займається продажем виключно туристичних полісів – це СК « Європейське туристичне страхування » (ERV Україна). Для більшості ж СК страхування мандрівників не є профільним бізнесом. Крім того, це один з найбільш збиткових видів страхування на сьогоднішній день. Тому все частіше окремі СК вважають за краще віддавати свої туристичні портфелі на аутсорсинг профільному страховику. Таких на сьогодні вже 16.

При виборі СК слід звернути увагу на асистанську компанію з якою працює страховик. Найвідоміші асистуючі міжнародні групи: Europе Assistance, International SOS, Remed Assistance, Coris Assistance. Це важливо, тому що турист при настанні страхового випадку звертається до представництва місцевої асистуючої компанії, з якою СК уклала договір про співпрацю. Саме від асистансу багато в чому залежить якість медичних послуг і швидкість їх надання і організовує швидку допомогу.

Скільки коштує страховка

Купуючи туристичний страховий поліс найкраще керуватися приказкою: дешева рибка – погана юшка. Зрозуміло, що поліс за 20-30 гривень – фікція. Він допоможе, хіба що, отримати візу. Але навряд чи хоч якось допоможе, якщо в поїздці трапиться неприємність або хвороба.

Ось що найбільше впливає на ціну поліса:

  • період перебування за кордоном,
  • територія страхового покриття,
  • вік страхувальника
  • мета поїздки. 

Ціна буде залежати і від обраної програми страхування і франшиз (частина витрат на лікування, яку застрахований оплачує самостійно). З франшизами варто бути обережним. Вони можуть серйозно знизити ціну страховки, але також і повністю нівелювати її дію. Важливо розуміти, що в договорі (особливо в економ-програмах) кожен окремий ризик має свій цінову межу. Наприклад, сума покриття невідкладної допомоги – не більше 100-200 євро, стоматологічної допомоги – не більш 150 євро і т.д. А значить, клієнт може не отримати взагалі нічого. 

Впливає на ціну туристичної страховки і курс долара, встановлений в день дати оформлення договору. Тобто, в залежності від змін курсу змінюється і вартість поліса, оскільки страхові тарифи встановлено вперше в EUR / USD. 

Наповнення, страхові суми і виключення

СК пропонують безліч варіантів полісів для подорожуючих. Страховки відрізняються своїм наповненням, винятками, страховими сумами, врешті-решт, ціною. За словами страховиків, останнім часом серед переваг клієнтів спостерігається тенденція до пошуку ідеального співвідношення ціна-якість.

При необхідності можна купити розширений медичний поліс. Наповнення в таких страховках більше, а суми покриття ризиків в рази вище, ніж в стандартних програмах. Крім того сюди можна додати найрізноманітніші опції: страхування багажу, від невиїзду, організацію візиту родичів в разі тривалого лікування або транспортування дітей туриста в країну постійного проживання. Також для туристів, які віддають перевагу активному відпочинку, є окремі програми, що враховують всі особливості такого туризму. І оскільки ризик настання страхового випадку при активному і екстремальному туризмі значно вище, до страхового тарифу застосовується надбавка – поліс буде коштувати в 2-2,5 рази дорожче звичайного.

Страхові програми для подорожуючих по Україні, по суті, аналогічні програмам що діють за кордоном, описаними вище. Відмінності – страхові суми встановлюються в гривнях, а не в іноземній валюті .

Вибираючи страховку, слід знати, що є встановлені ринком мінімальні страхові суми для різних напрямків поїздок. 

Наприклад, в Візовому кодексі ЄС вказана мінімальна сума покриття по медичному полісом – 30 000 євро, франшиза – не більше 100 євро на людину. А при виїзді до Росії та країн колишнього СРСР страховики беруться компенсувати до $ 10 000, ліміт для масових Туреччини, Єгипту, ОАЕ – $ 10-15 000, в такі країни, як США, Канади, Азії, Австралії суму покриття ставлять – $ 30-50 000 . Тому збільшувати або зменшувати страхові суми на свій розсуд компанії можуть далеко не завжди. Компанія може запропонувати або рекомендувати клієнту підвищену страхову суму в залежності від напрямку, тривалості та мети поїздки, віку застрахованих, складу сім’ї або туристичної групи, пояснити переваги розширеного покриття, попередити про ризики мінімального. 

Ще один важливий нюанс. Страхові контракти містять досить великий перелік виключень із страхових подій. В першу чергу – це алкогольне і наркотичне сп’яніння. Якщо виявиться, що страхувальник постраждав, будучи в одному з цих станів, то СК має право відмовити. Практично всі туристичні страховки не покривають захворювання і травми після спроби самогубства або скоєння протиправних дій.  Страховка не покриває придбання ліків без призначення лікаря, послуги представників нетрадиційної медицини або фахівців без ліцензії на здійснення лікарської діяльності. 

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?