Новини світу кредитування та банківських послуг.

Типові помилки боржників за кредитами

Не всі позичальники ставляться сумлінно до своїх обов’язків з погашення кредиту. У зв’язку з цим з’являються прострочення і часто банки змушені звертатися до суду з вимогою про дострокове погашення заборгованості. Які ж помилки роблять позичальники, що потрапили в список боржників?

1. Дуже часто позичальник, прагнучи погасити прострочену заборгованість в одному банку , звертається в інший із заявкою на отримання кредиту . Експерти констатують, що ця помилка часто ставить боржника в ще більш невигідне становище, замість того, щоб допомогти вирішити його проблему. У підсумку він має два непогашені кредити.

10_prokolov_v_karere1У такій ситуації краще згадати про своїх рідних і близьких і звернутися за допомогою до них.

2. При підписанні кредитного договору небагато з позичальників читають його зміст, особливо, ті пункти, які написані дрібним шрифтом. Адже так хочеться по швидше отримати бажані гроші і здійснити задумане. Разом з тим знайомитися з договором не тільки можна, а й треба, щоб потім деякі пункти не опинилися в новинку.

3. Іноді боржнику здається, що він переплачує набагато більше, ніж отримав. І вважаючи, що сплаченої суми буде достатньо, перестає вносити платежі. А адже відповідно до договору позичальник зобов’язується не тільки повернути суму кредиту, але й належні банку відсотки . В цьому ж і полягає природа кредитів.

4. Прийнявши рішення оформити кредит , не всі позичальники тверезо оцінюють свої сили і можливості по його погашенню. Необхідно зіставити свої доходи з щомісячними платежами і тільки після цього вирішити питання з оформленням кредиту. Платоспроможність – один з основних критеріїв сумлінного позичальника.

5. Одна з поширених помилок при попаданні в список боржників – ігнорування всіх спроб співробітників банку зв’язатися з позичальником. А адже найчастіше банк може запропонувати різні варіанти вирішення проблем за простроченням при несплаті кредиту. Тому необхідно продовжувати співпрацювати з банком і відповідати на дзвінки фахівців.

6. При укладенні кредитного договору практично всі банки пропонують укласти договір страхування, за яким страхова компанія готова покрити всі збитки при настанні страхового випадку. Деякі позичальники вважають дану послугу нав’язаною банком і зайвою витратою грошей, тому відмовляються від страховки. У зв’язку з цим, наприклад, при скороченні або втрати працездатності позичальник не по своїй волі стає боржником. Але так як важка життєва ситуація ніяк не може вплинути на виконання договору, банк законно вимагає повернення грошових коштів.

7. Іноді трапляється ситуація, коли позичальник звертається в банк з метою зайняти грошові кошти не для себе, а щоб допомогти своєму другові, родичеві чи іншій близькій людині. Потрібно враховувати, що навіть, якщо гроші відразу ж після отримання передані іншій особі, боржником є особа, яка зазначена у кредитному договорі. Банку все одно, як позичальник розпорядився грошима: витратив на свої потреби або комусь передав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?