Новини світу кредитування та банківських послуг.

Тимчасові адміністрації та зниження ВВП

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Прогноз на зниження ВВП

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва прогнозує зниження ВВП країни за підсумками 2014 на 8,3%. "Реальний ВВП нашої країни до цих пір не досяг рівня, на якому він був у 2008 році, тобто країна перебувала в рецесії всі ці 6 років. Сьогодні прогноз НБУ щодо зростання ВВП – це мінус 8,3%. Консенсус більшості світових експертів говорить про те, що цей показник може бути від мінус 9% до мінус 10% ", – заявила Глава Нацбанку в ході круглого столу, що відбувся минулого тижня в Києві.
За її словами, відповідний перегляд програми МВФ очікується в кінці жовтня. "Там ще значиться прогноз мінус 6,5%, але, швидше за все, він буде переглянутий теж", – стверджує Гонтарева.

clip_image001
Виведення активів присічуть

Наприкінці вересня розпочала роботу Міжвідомча робоча група з протидії зловживанням на грошово-кредитному та валютному ранці України. Основними напрямками в роботі цієї групи є боротьба з незаконним виведенням валюти за кордон, підпільним ринком обміну валют і транзитно-координаційними центрами, тісно пов’язаними з банківськими установами, повідомляє ГФС.
В рамках групи, був налагоджений безпрецедентний обмін інформацією між регулятором і фіскалами. Згідно з наявною інформацією, в даний час ГФС збирається передати регулятору список неблагонадійних комерційних банків, задіяних у цій незаконній діяльності.

Ринок кредитів зростає

У серпні вперше з початку року зріс кредитний портфель, виданий у національній валюті, на 0,6% або 3239000000 грн. в порівнянні з скороченням на 0,8% і 2,6% в липні і червні відповідно. Зростання було досягнуто за рахунок збільшення кредитного портфеля юридичних осіб на 0,7% або 3090000000 грн. Всього з початку року кредитний портфель українських банків у гривні скоротився на 7,6% до 551 400 000000 грн.

20 млн. євро на лікарні

Всесвітній банк виділив Луганській області 20 млн. євро на лікарні. Про це повідомив глава Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль. "Всесвітній банк виділив Луганській області 20 мільйонів євро на створення нових та відновлення існуючих обласних лікувальних установ", – повідомив він. Крім цього, за словами Москаля, необхідні документи щодо конкретних лікувальних закладів будуть надані до Міністерства охорони здоров’я України найближчим часом.

clip_image002
10 мільярдів для вкладників

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб необхідно не менше 10 млрд. грн. для виплати відшкодувань вкладникам ліквідованих банків, повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак в ході виступу у Верховній Раді. Міністр зазначив, що необхідно шукати джерела наповнення Фонду гарантування вкладів.
«На сьогодні процедуру ліквідації проходять 13 банків, і до кінця року таких банків буде більше. Але навіть для цих 13 банків, щоб виплатити по 200 тис. грн., потрібна сума в 10 млрд. грн. На рахунку фонду немає нічого. Якщо НБУ видасть позику, яку він може видати за законом, там буде 5 млрд. грн. », – підкреслив він.

ПДВ-облігації

Міністерство фінансів України 6 жовтня здійснило четвертий випуск облігацій внутрішньої державної позики для оформлення відшкодування податку на додану вартість на користь 20 платників податків на суму 125 314000 грн. Про це повідомляється на сайті міністерства. За інформацією Мінфіну, випуск облігацій проведено згідно з реєстром сум податку на додану вартість, задекларованих до відшкодування до 1 січня 2014 року і підтверджених за результатами перевірок Державної фіскальної службою України, до якого увійшли 20 платників податків.
Погашення боргу за облігаціями здійснюється до 30 вересня 2019 кожні шість місяців в розмірі 10% номінальної вартості, яка за однієї облігації становить 1 тис. грн. Відсотки за облігаціями виплачуються двічі на рік – у квітні і жовтні, починаючи з квітня 2015 року.

clip_image003
Міжнародні резерви

За попередніми даними станом на 1 жовтня 2014 обсяг міжнародних резервів України склав 16 млрд. 200 млн. Доларів в еквіваленті. Про це повідомляється на сайті Нацбанку. «На збільшення обсягу міжнародних резервів протягом вересня 2014 вплинуло надходження коштів за програмою" стенд-бай "Міжнародного валютного фонду, розподілених на користь Уряду України (978420000. Дол.) І НБУ (397, 55 млн. дол.) », – йдеться в повідомленні.

Військові облігації

Українці придбали казначейські зобов’язання "Військові" на суму 70100000 грн., – Повідомляється на сайті Мінфіну. Станом на 8 жовтня 2014 року в рамках виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 № 100 «Про випуск казначейських зобов’язань« Військові »у відділеннях Ощадбанку населення придбало «військові» сертифікати на загальну суму 70100000. грн. Згідно з повідомленням, за рахунок перерахованих на оборонні потреби коштів Міністерство оборони закупило 11,6 тис. бронежилетів і 65,6 тис. пар взуття.

Нові неплатоспроможні

Банки Аксіома, ІнтерКредитБанк і Меліор Банк віднесені до категорії неплатоспроможних, – повідомив у п’ятницю, 10 жовтня, регулятор на своєму сайті. Згідно з повідомленням, за результатами здійснення нагляду за діяльністю банку Аксіома , ІнтерКредитБанк і Меліор Банку з питань дотримання ними законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму Національний банк України неодноразово виявляв в їх діяльності факти порушень законодавства з питань фінансового моніторингу.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?