Новини світу кредитування та банківських послуг.

Тимчасові адміністрації та зняття депозитів

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Інфляція прискорилась

Інфляція в Україні в березні 2015 року, без урахування окупованого Криму і Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції, в порівнянні з попереднім місяцем, лютим 2015 року, прискорилася до 10,8% з 5,3% зафіксованих місяцем раніше, повідомляється на сайті Державної служби статистики.

clip_image001

За інформацією Держстату, у річному вираженні (у порівнянні з березнем 2014) інфляція прискорилася до 45,8% з 34,5%, зафіксованих місяцем раніше. З початку року, за січень-березень, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року інфляція склала 20,3%.

Міжнародні резерви

За попередніми даними НБУ, станом на 1 квітня поточного року обсяг міжнародних резервів України склав 9 млрд. 969, 9 млн. Дол. США в еквіваленті. Їх динаміка в березні поточного року була обумовлена, насамперед, отриманням коштів від Міжнародного валютного фонду в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF) в сумі 4 млрд. 872 500 000. дол. США, у тому числі на користь уряду в сумі 2 млрд. 633, 2 млн. дол. США. Також збільшення обсягу резервів в березні сприяло надходження коштів на користь уряду в сумі 200 млн. канадських доларів .

Неплатоспроможний Укргазпромбанк

Національний банк України своєю постановою №217 від 7 квітня 2015 відніс Укргазпромбанк до категорії неплатоспроможних. На основі даної постанови Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення №70 про введення з 8 квітня тимчасової адміністрації в банку. Уповноваженою особою Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в Укргазпромбанку призначений Євген Ожго. Тимчасова адміністрація введена строком на 3 місяці з 8 квітня по 7 липня включно.

Тимчасова адміністрація в Дельта Банку

У середу, 8 квітня, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення №71 про продовження терміну тимчасової адміністрації в Дельта Банку до 2 вересня 2015 включно.

clip_image002

Скупка дорогоцінних металів

Постанова НБУ № 209, яка набула чинності 10 квітня, замість прийнятого в 2003 році "Порядку проведення операцій з купівлі банківських та дорогоцінних металів у населення" затвердив "Порядок купівлі інвестиційних монет". Згідно з даною постановою, регулятор перестав купувати дорогоцінні метали у фізичних осіб. Але продовжує купувати їх через посередників у підприємств. Причину свого рішення банк не повідомляє.

clip_image003

Заборона на зняття

Наприкінці минулого тижня 226 народних депутатів проголосували за прийняття за основу законопроекту №1195, згідно з яким клієнти, які підписали з банком строковий договір вкладу, не мають право забирати свої гроші раніше терміну. Зараз документ готується до другого читання. Якщо цей закон буде прийнятий в поточній редакції, то вкладники, що залишили свої гроші в банку на строковому вкладі, зможуть отримати свої кошти разом з відсотками тільки після закінчення терміну дії договору, якщо інше не буде передбачено умовами цього договору.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?