Новини світу кредитування та банківських послуг.

Цінні поради: як без особливих проблем виплатити іпотечний кредит

Яким би чином не був розпланований сімейний бюджет, він може бути перекроєний по-іншому, життя завжди вносить свої корективи. Наприклад, причиною цього може стати важке захворювання або економічна криза. Але, на жаль, відмовитися від кредитних зобов’язань в такій ситуації неможливо, отже, потрібно пристосовуватися і вчитися жити інакше.


Експертна група провела дослідження і виявила, що в умовах сформованої економічної та політичної обстановки пережити іпотеку позичальник зможе лише тільки якщо буде дотримуватись деяких порад.

Порадада № 1. Фінансова подушка безпеки

Здебільшого звичні способи підтримки сімейного бюджету в період фінансової кризи не діють. З цього випливає, що перш ніж робити щось, потрібно провести розрахунок всіх своїх доходів і витрат на тривалий проміжок часу.

Сьогодні багато компанії пропонують своїм клієнтам непогані депозитні рахунки, буде правильно, якщо власник великої іпотечної позики власноруч себе убезпечить, тобто створить собі «грошову подушку безпеки» з вільних фінансових коштів. Мати гроші про запас, значить бути готовим до будь-яких труднощів і невдач.

Рада №2 Якщо було прийнято рішення про дострокове погашення іпотеки, то слід знизити рівень щомісячного платежу.

Ні для кого не секрет, що для того, щоб знизити період кредитування необхідно збільшити розмір щомісячного платежу по кредиту. Всі, хто платить іпотеку завжди намагаються внести максимальну суму за кожен місяць, але в кризу цього робити не варто. Слід навпаки платити той мінімум, який вказаний в кредитній угоді. Тоді можна буде відкласти зайві гроші і створити для сім’ї «фінансовий запас» або, хоча б послабити навантаження на бюджет сім’ї.

Рада №3 Не слід економити на страхуванні

Багато позичальників нерідко задаються питанням: чого очікувати, якщо не оплачувати страхування за іпотечною позикою?

Відповідь: в такій ситуації кредитор може збільшити відсоток за іпотечною позикою.

У типових кредитних договорах є пункт про те, що, якщо позичальник не оформляє страховку за наданим кредитом на покупку житла, то банк на законних підставах має право збільшити розмір процентної ставки по іпотеці. Вона може бути збільшена на 2-8%. Причому це найкращий із запропонованих варіантів, тому як в гіршому випадку, кредитор може вимагати всю суму одноразово.

І найголовніше, про що потрібно сказати, так це те, що не варто намагатися втекти від кредитора. Інакше, кредитна компанія «обдере клієнта до нитки». Тримач іпотеки залишає в якості застави власне нерухоме майно, а так як кредитні зобов’язання не виконані в строк, позичальник не намагається йти на компроміс, а також не намагається вирішити виниклу проблему мирним шляхом, то банк має повне право відібрати у нього житло в рахунок погашення заборгованості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?