Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ціна столичної нерухомості зіни та перспективи.

Валютні коливання кардинально змінили ситуацію на вторинному ринку нерухомості. Ціни, номіновані в доларах, просіли на третину, а кількість угод помітно скоротилась.

Експертам важко давати довгострокові прогнози і вони вважають, що в найближчі півроку на ринку нерухомості не слід очікувати суттєвих змін. Втім, є деякі підстави вважати, що ринок найближчим часом пожвавиться.

За словами керуючого директора однієї з компанії, середній чек покупки протягом року зменшився від 5 до 15% на 1-2-х кімнатні квартири, в залежності від регіону і класу об’єкта.

«Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2013 року, то в валюті квартири подешевшали приблизно на 30% »- говорить він.

Столичний ринок

Що стосується ситуації в столиці, то основним фактором, що впливає на ринок залишаються валютні коливання і стан економіки в цілому. Усі події з початку року, звичайно ж, позначились на ринку негативно.

На думку провідного аналітика компанії SV Development, ситуація на ринку "вторинки" настільки динамічна, що не піддається прогнозуванню хоча б у середньостроковій перспективі, а одним з найважливіших факторів впливу залишається курс долара .

clip_image001

Він визначає не тільки ціни, а й обсяги пропозиції – люди не поспішають продавати нерухомість в непередбачувані часи. Проте, відносна стабілізація на валютному ринку, розпочата практично силовими методами Нацбанком, привела до зростання числа пропозицій на продаж.

«Протягом декількох тижнів курс долара тримається на рівні 12,95, це вже стало відбиватись позитивно: на ринок стали повертатись продажі. Люди навіть при продажі своєї нерухомості прекрасно розуміли, що курс долара до виборів особливо не зміниться », – каже експерт.

Згідно з інформацією Adress.ua, у вересні середня ціна вторинної однокімнатної квартири в Києві склала 62800 доларів. Двокімнатна з цього ж сегмента – порядку 100 000 доларів, трикімнатна 149600 доларів.

Кількість виставлених на продаж квартир у Києві – 48 126, для порівняння – у вересні минулого року кількість пропозицій було зафіксовано на рівні 44 529 квартир.

Момент, коли можна було виторгувати знижку до 20% від стартової вартості об’єкта пройшов ще 3-4 місяці тому. При цьому, як каже експерт, за нинішньої ситуації торг все ж можливий, але не настільки істотний, адже ринок зараз «практично мертвий».

Топ-5 найдешевших квартир:

До сих пір в Києві можна відшукати пропозиції і на порядок нижче середньої вартості.

1. Наприклад, у Святошинському районі на вулиці Верховинна виставлена на продаж однокімнатна квартира в п’ятиповерховому цегляному будинку. Господар готовий продати житло за 23,5 тисяч доларів. Загальна житлоплоща даної пропозиції 25,2 кв. м.

2. «Хрущовку» по вулиці Новопольовій можна придбати за 25 тисяч доларів, загальна площа бюджетного житла 20 кв.м.

3. Під ремонт за 35,5 тисяч доларів продається однокімнатна квартира на проспекті Правди, загальна житлоплоща 30,5 кв.м.

4. За 51 тисячу доларів можна придбати однокімнатну в Солом’янському районі, загальною площею 34 кв.м. Серед переваг – склопакети, лінолеум, чистий закритий під’їзд.

5. Однокімнатна квартира з євроремонтом продається в житловому масиві Новобіличі за 69700 доларів. Багатоквартирному будинку 4 роки, загальна площа житла – 42 кв. м. В квартирі склопакети, вбудована кухня, кахель і сантехніка європейських виробників, лоджія засклена, встановлений бойлер. У будинку є підземний паркінг та охорона.

Ринок увійшов у застій

У нинішній ситуації прогнози давати вкрай складно. На погляд деяких експертів, в найближчі півроку не передбачається приводів для збільшення кількості угод. Що стосується цін, то корекція сталась досить серйозна і яких-небудь масштабних коливань не відбудеться.

Втім, аналітики DOM RIA дотримуються протилежної думки. Вони впевнені, що вже в другій половині листопада кількість угод з продажу нерухомості на вторинному ринку може вирости на 25-30% в порівнянні з вереснем-жовтнем 2014.

На збільшення кількості угод може вплинути те, що в Криму запрацювала система реєстрації нерухомості – бажаючі продати нерухомість на півострові і купити її на материковій частині України, починають шукати підходящі варіанти. Також на збільшення угод купівлі-продажу нерухомості може вплинути результат виборів до Верховної Ради.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?