Новини світу кредитування та банківських послуг.

Три тисячі на день: мінуси обмеження

З 23 вересня поточного року Національним банком України було зменшено розмір добової продажу валюти до 3 тис. грн. Експерти по-різному ставляться до такого заходу, прийнятої регулятором.
Аналітики стверджують, що у зв’язку з постійним дефіцитом валюти, банки і до нововведення могли продавати валюту в розмірі не більше від зазначеної суми. Тому прийнята міра навряд чи сильно впливає на теперішнє становище речей.

У той же час банкіри акцентують увагу на тому, що таке рішення Нацбанку стимулює розвиток «сірого» ринку. У мережі інтернет з’являється все більше оголошень, які стосуються обміну валюти за курсом, який набагато вище ринкового, зате – без будь-яких лімітів на покупку.
«Обмеження максимального обсягу продажу валюти, так само як і фіксація курсу пари USD/UAH створює сприятливі умови для розвитку" сірого i652"ринку. Якщо долар не буде продаватись за вказаними в банках цінами, валюта буде активно переміщатись з банків в напівлегальні обмінники.
Найімовірніше ціна Bid валютної пари USD/UAH на міжбанківському ринку залишиться біля позначки в 12,95 грн.
за долар, а ціна Ask буде рости і далі до 13,5 – 13,6 грн. », – стверджує аналітик компанії Альпарі.

Разом з цим експерти вважають, що корисність нововведення є короткостроковою. І якщо, вдаючись до цих заходів, можна стабілізувати ситуацію сьогодні, то в майбутньому воно тільки підніме рівень недовіри до банківської системи.
«Рішення по валютному ринку, включаючи обмеження на продаж валюти в одні руки, можуть в якійсь мірі вирішувати проблему зараз часу, але збільшують ризики в майбутньому.
Тому що люди бояться, що такі обмеження можуть бути введені в будь-який час і в подальшому »,
– коментує ситуацію Голова Правління АТ «ОТП Банк».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?