Новини світу кредитування та банківських послуг.

Три правила успішного використання кредитної картки

Які три правила рекомендують дотримуватися власникам кредиток банкіри передових українських банків.

Начальник відділу кредитних карт ПУМБ

 1. Знати умови свого договору і переваги продукту.
 2. Ніколи не забувати про дату чергового платежу, завжди платити вчасно. Навіть один день прострочення псує кредитну історію, і тоді не доведеться розраховувати ні на збільшення ліміту по карті, ні на отримання інших кредитів.
 3. Розраховувати свої витрати таким чином, щоб бюджету вистачало не тільки на погашення мінімального платежу, а і більшої суми. Це дозволить використовувати перевагу пільгового періоду, кредитний ліміт завжди буде доступний для нових витрат.
 4. Кожен місяць уважно вивчати виписку, це дозволить правильно планувати свої витрати, грамотно використовувати переваги пільгового періоду, контролювати витрати по кредиту.

Віце-президент, керівник управління з розвитку роздрібних продуктів Альфа-Банку (Україна)

 1. Дуже важливо розуміти специфіку продукту і не соромитися оплачувати картою свої покупки та послуги. Операції, здійснені за допомогою кредитної картки, завжди гарантовано дешевше, ніж зняття готівки.
 2. Витратьте небагато часу, проконсультуйтеся з фахівцями банку та дізнайтеся все про дату, коли банк розраховує вашу заборгованість. У вас буде до 25 днів поле цієї дати для оплати частини або всієї заборгованості по карті. Тільки так можна буде правильно планувати і контролювати свій баланс витрат і доходів, і визначити для себе дату (наприклад, день виплати заробітної плати), коли вам зручно погашати заборгованість по карті.
 3. На кожній справжній кредитній карті завжди є період безпроцентного користування кредитом – так званий грейс-період або пільговий період.

Як правило, це період, протягом якого можна користуватися грошима банку і не платити відсотки. Дізнайтеся про всі тонкощі пільгового періоду, і тоді операції по кредитній карті можуть бути для вас абсолютно безкоштовними.

Член правління ОТП Банку

При виборі кредитної картки в першу чергу, необхідно звернути увагу на розмір процентної ставки.

По-друге, важливо врахувати, на яких умовах діє грейс-період, тобто які застосовуються пільги на сплату відсотків по кредиту.

По-третє, слід поцікавитися розміром комісії за зняття готівкових коштів. Важливий момент – політика банку щодо перегляду кредитного ліміту.

Директор з продажу та маркетингу Platinum Bank

 1. Визначте, навіщо вам потрібна кредитна карта – для зняття готівки або для покупок. Виберіть банківський продукт, який найбільше відповідає вашим планам щодо використання карток.
 2. Уточніть можливі канали погашення заборгованості по кредитній карті і дату погашення, усвідомте, зручні вони для вас.
 3. Уточніть, як банк буде інформувати вас про заборгованість – СМС, виписка по пошті, виписка на електронну адресу і т.д. Чи зручні канали інформування для вас? Після такого невеликого аналізу приймайте рішення.

Начальник отелення кредитних продуктів UniCredit Bank  

Для початку хочеться акцентувати увагу на безпеці використання кредитної картки. Для цього необхідно:

 • Не передавати карту третім особам.
 • Користування послугою SMS оповіщення – дає додатковий контроль за всіма операціями, проведеними по карті.

Ну і, звичайно ж, це фінансова сторона:

 • Використовувати кредитні кошти виходячи з власних реальних фінансових можливостей. Це допоможе уникнути переплат, пов’язаних з простроченими платежами по тілу кредиту та нарахованими відсотками, штрафами і т.д.

Директор департаменту продуктів роздрібного бізнесу і транзакційного банкінгу Universal Bank  

По-перше, використовувати кредитну карту для заміни готівки витрат.

По-друге, використовувати кредитну карту і сервіси, які надаються по картковому рахунку, як інструмент для контролю сімейного бюджету.

По-третє, не забувати користуватися пільговим періодом для оплати заборгованості, щоб кредитна карта була не тільки зручним, але і вигідним інструментом.

Заступник голови правління, директор з питань споживчого кредитування УкрСиббанку
 
BNP Paribas Group

Оформляючи кредитну карту, клієнт отримує пільговий період для користування карткою. Такий період складає від 25 до 56 днів, залежно від дати здійснення покупки або зняття готівкових коштів з картки.

Хочу зауважити, що безготівкові операції по кредитній карті, такі як оплата покупок через POS-термінал в магазинах набагато вигідніше, ніж зняття готівкових коштів. При розрахунку карткою додаткові комісії не нараховуються, а от при знятті готівки клієнту одразу буде нарахована комісія, розмір якої становить від 5% залежно від банку емітента.

Тому перш варто уважно вивчити умови або отримати детальну консультацію у банку про можливості, кредитної картки, щоб процес користування карткою приносив очікувані задоволення і комфорт, а своєчасне внесення платежів по кредиту дозволило уникнути прострочень.

Джерело:
Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?