Новини світу кредитування та банківських послуг.

Транш від МВФ і економічні прогнози

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Плюс 49 млрд. грн. до Держбюджету

До загального та спеціального фондів державного бюджету України за січень-серпень, за оперативними даними Державної казначейської служби, надійшло 266 500 000 000 Грн., Що на 22,4%, або на 48,7 млрд. грн. більше показника за аналогічний період минулого року, повідомляється на сайті Держказначейства. За даними відомства, бюджет за цей період виконано на 94,1% до планового показника за цей період, і недоотримання склали 16,8 млрд. грн.
Як повідомляють в Держказначействі, в січні-серпні 2014 року в загальний фонд держбюджету надійшло 234 500 000 000 грн. (96,7% суми, передбаченої бюджетним розписом на вказаний період), що на 49,6 млрд. грн, або на 25% , перевищує показник січня-серпня 2013 року.

clip_image001

Валюту з карт не видадуть

Тепер видача готівки в межах України за електронними платіжними засобам, а також за валютними переказами з-за кордону на користь фізосіб без відкриття рахунку буде виплачуватись одержувачу тільки в гривнях.
«Постановою №540 Нацбанк з 2 вересня продовжує дію постанови №328, що діяла до 1 вересня, і вводить ще додаткові заходи для стабілізації ситуації на валютному ринку», – повідомили в прес-службі. Згідно з постановою регулятора, "видача готівкових коштів в межах України за електронними платіжними засобами, емітовані як резидентами, так і нерезидентами, здійснюється виключно в гривнях".

Прогноз на падіння економіки

Міжнародний валютний фонд, керуючись допущенням про те, що військові дії на сході України продовжаться до кінця 2014 року і будуть мати місце в 2015 році, погіршив прогноз падіння економіки України до 7,25% за підсумками 2014 з 6,5%, прогнозованих раніше . Про це йдеться в доповіді оціночної місії МВФ, підготовленої до засідання Ради директорів і опублікованій на сайті Фонду.
«Щоб проілюструвати ризики, пов’язані з подальшою ескалацією конфлікту на сході України і, як наслідок, ослабленням економіки та можливостей бюджету, Фонд підготував сценарій розвитку України за умови продовження військових дій до кінця 2014 року і в 2015 році. Рецесія поглибиться і зажадає нових фінансових вливань, – читаємо в звіті Фонду.

clip_image002

Центробанк буде змушений утримувати курс національної валюти, що обумовить тиск на резерви і необхідність пошуку зовнішнього фінансування. Таким чином, реальний ВВП впаде до «мінус» 7,25% в 2014 році, а в 2015-му падіння складе 4,25% ».
Фінансова допомога для України
На засіданні уряду минулого тижня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що до кінця року Україна планує залучити в економіку 10,7 млрд. доларів фінансової допомоги й далі жорстко виконувати програму реформ, узгоджену з міжнародними кредиторами.
«Наші міжнародні кредитори єдині, хто готовий давати гроші Україні. До кінця року буде залучено 10,7 млрд. Доларів., 9,2 з яких Україна погашає борги, щоб не було дефолту, щоб нас не оголосили банкрутами », – сказав Яценюк.

Standard & Poor’s очікує погіршення

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s прогнозує погіршення якості активів українських банків і збільшення витрат на формування резервів за виданими кредитами в найближчі два роки, говориться в повідомленні агентства. В агентстві вважають, що в найближчі два роки банківський сектор України буде характеризуватися низькою якістю регулювання і нагляду, низькими показниками прибутку, скоригованих з урахуванням ризиків, і несприятливих умов фондування і ліквідності.

clip_image003

Негативний вплив на банки, за прогнозами агентства, погіршуватиме макроекономічну ситуацію і глибоку рецесія в економіці України в 2014 році, а також триваючий відтік депозитів. Згідно з повідомленням, S & P також віднесло банківський сектор України до найбільш ризикової групі – десятою за рівнем галузевих і країнових ризиків.

Другий транш

Україна 4 вересня отримала другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду в обсязі 1,39 млрд. дол. в рамках виконання дворічної кредитної програми stand-by, повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.
«Відповідно до листа про наміри уряду України і Національного банку до Міжнародного валютного фонду, яке було схвалено 29 серпня Радою директорів Міжнародного валютного фонду, Україна отримає 4 вересня другий транш від МВФ за програмою« стенд-бай »у розмірі 914 700 000 СДР (приблизно 1,39 млрд. дол.) », – йдеться в повідомленні міністерства.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?