Новини світу кредитування та банківських послуг.

Товар не влаштовує: як повернути гроші?

Сьогодні в багатьох інтернет-магазинах можливо оплатити товар банківською картою або оформити на нього кредит онлайн. Але буває таке, що товар не виправдав очікування, виявився бракованим. Якщо таке трапилося, не варто впадати в паніку. Повернути витрачені гроші можливо.
Власні кошти. Якщо Ви витратили на товар власні кошти і він виявився бракованим, можна попросити продавця замінити його на аналогічний або повернути гроші. В останньому випадку продавець повідомить Вас про орієнтовну дату надходження грошей на рахунок і Вам лише залишиться чекати їхнього приходу.
Якщо ж продавець відмовляється йти Вам назустріч або товар не прийшов взагалі, тоді потрібно звертатися в банк із заявою для ініціювання зворотного платежу – так званої послуги Chargeback. У заяві потрібно вказати реквізити трансакції, і розтлумачити, чому Ви не згодні з її результатами.

clip_image001

Варто відзначити, що якщо Ви здійснили кілька окремих замовлень товарів в одного продавця, то кожна заявка оскаржується окремо. У деяких випадках до заяви потрібно буде докласти додаткові документи: виписку по карті, за участю якої відбулася оплата, копію отриманого листа про підтвердження покупки або здійсненні оплати від продавця, листування з торговцем, в якій він відмовив у поверненні коштів або надання товару тощо .
Важливо пам’ятати, що отримати правильно оформлена заява разом з необхідною супроводжуючою документацією банк повинен не пізніше, ніж за 45 календарних днів до закінчення граничного строку оскарження операції згідно Правил відповідної МПС (залежно від того, Visa це, чи MasterCard).
Тимчасові рамки для виставлення зворотного платежу, зазначені в Правилах МПС, відрізняються в залежності від коду причини по якій буде оскаржуватися операція. Термін виставлення зворотного платежу може складати від 45 до 120 календарних днів.

clip_image002

Відразу після того, як платіжна система обробить платіж, сума спірної трансакції повернеться в банк, в якому Ви обслуговуєтеся, після чого буде зарахований на Ваш рахунок.
Кредит. Якщо замовлений в інтернет-магазині товар був оформлений у кредит, то тут можливі кілька варіантів розвитку подій. Якщо брак товару або невідповідність його раніше обговореним характеристикам виявлені Вами в момент його отримання, то можна просто відмовитися від його приймання прямо на місці. Тоді інтернет-магазин або замінить невідповідний товар на його «правильний» аналог, або Вам доведеться йти в банк і писати заяву про відмову від кредиту.
Якщо брак виявлений вже після прийняття товару з рук кур’єра, то в такому випадку Вам потрібно проінформувати магазин про несправність і повернути його особисто або кур’єром. Тут, знову таки, діє аналогічний алгоритм: або продавець замінює зіпсований товар на якісний аналог, або Ви йдете в банк і пишете заяву про закриття кредиту.
У цьому випадку банк звертається в магазин за підтвердженням прийняття бракованого товару, і, отримавши його, призупиняє нарахування всіх відсотків і закриває заборгованість за рахунок повернення перерахованих інтернет-магазину грошових коштів.

Не варто також забувати про те, що згідно з вітчизняним законодавством, клієнт має право повернути товар продавцеві протягом 14 днів з моменту покупки. Якщо несправність товару виявлена після зазначеного терміну, то вирішувати питання слід через сервісний центр інтернет-магазину.
Знову ж таки, товар або замінюється, або кредит закривається і продавець повертає кошти банку за допомогою безготівкового розрахунку. Але в цьому випадку клієнт вже має сплатити комісію за час користування кредитними коштами.
Як бачимо, якщо товар від продавця не був наданий, або була надананий, але не відповідає зазначеним характеристикам, повернути гроші все ж можна. Незалежно від того, розплачувалися Ви своїми коштами, або оформляли кредит.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?