Новини світу кредитування та банківських послуг.

Товар бракований: як повернути кредит?

Сьогодні все більше інтернет-магазинів пропонують своїм клієнтам купити товар в кредит, і навіть – вибирати серед пропозицій різних банків. Адже, у зв’язку з девальвацією гривні, ціни невблаганно ростуть, а купити новий фотоапарат / телевізор / лептоп все ще хочеться. Але що робити, якщо товар з інтернет-магазину виявився бракованим? Як відмовитись від позики?
Один з читачів одного з фінансових порталів залишив наступний відгук : «Добрий день! Підкажіть, будь ласка, що робити, якщо зробив замовлення в інтернет-магазині «Алло» в кредит (14 платежів), але товар виявився бракованим при перегляді на Новій Пошті. Товар повернув, а що з кредитом? Платежів ще не робив. Спасибі! »
Ми вирішили запитати у банкірів, що робити в тому випадку, якщо замовлений товар виявився бракованим, а кредит вже оформлений. Виявляється, алгоритм ануляції кредиту після повернення бракованого товару в магазин залежить від того, на якому етапі був виявлений брак.
«Якщо брак товару виявлений під час отримання товару, то, як правило – клієнт відмовляється від приймання товару на місці. Далі: або інтернет-магазин робить заміну товару на аналогічний (і кредит залишається чинним), або Клієнт пише заяву в Банк на відмову від кредиту.
Після підтвердження прийняття товару інтернет-магазином – Банк призупиняє нарахування всіх відсотків, і закриває кредит за рахунок перерахованих інтернет-магазину грошових коштів »,
– розповідає керівник проекту Інтернет-кредитування Управління мережі продажів АТ «ОТП Банк».clip_image001

Саме цей алгоритм дій підходить читачеві, що залишив відгук на порталі. Але ж буває також, що клієнт виявляє несправність замовленого товару вже вдома, почавши його безпосередню експлуатацію.
«Якщо брак товару виявлений після отримання товару, то клієнт інформує магазин про брак і повертає товар (особисто або через кур’єрську службу). Після цього: інтернет-магазин робить заміну товару на аналогічний (кредит залишається чинним), або Клієнт пише заяву в банк про повернення товару.
Після підтвердження прийняття товару Магазином – Банк призупиняє нарахування всіх відсотків і закриває заборгованість за рахунок повернення перерахованих інтернет-магазину грошових коштів
.

– Якщо брак товару виявлений через 14 днів після оформлення кредиту, то вся процедура повернення товару відбувається через сервісний центр інтернет-магазину, а кредит погашається клієнтом згідно Графіка платежів. При неможливості заміни або ремонту техніки, кредит закривається шляхом повернення грошових коштів продавцем за товар за безготівковим розрахунком – Банку. Комісію за час користування кредиту оплачує Клієнт ».
Як зазначає експерт, на практиці всі нестандартні ситуації оперативно розглядаються в тристоронньому режимі. Головне – щоб Клієнт оперативно і офіційно повідомляв Банку про ситуацію.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?