Новини світу кредитування та банківських послуг.

Торгова нерухомість у Києві: ціни і тренди

У загальній структурі попиту на оренду комерційної нерухомості частка торгових приміщень у третьому кварталі 2013 року склала всього 9%. Тоді як у першому кварталі – 14%, а в другому -12%, за даними агентства нерухомості Real Druzi .

Але, незважаючи на це, на сьогоднішній день вакантність у торгових центрах не перевищує 3%. А середня заявлена ​​ставка оренди квадратного метра в третьому кварталі 2013 року зросла майже на 20% порівняно з першим кварталі 2013 року (з 29.09 $ за кв. М. в першому кварталі 2013 р. до 35.04 $ за кв. М. у третьому кварталі 2013).

«Пов’язано це, в першу чергу, з тим, що в Україні, в порівнянні з Європою, все ще дефіцит професійних торгових площ (на 2012 в Києві професійних торговельних площ було близько 180 – 205 квадратних метра на тисячу жителів, в середньому по європейських столицях 580 – 650 квадратних метрів на тисячу жителів) », – говорить експерт сайту з нерухомості DOM.ria.ua . Анатолій Топал.

bigСьогодні на ринку торговельної нерухомості в рівній мірі затребувані як більш дорогі професійні торговельні площі, так і торгові площі з економічно обгрунтованою ціною пропозиції.

Найбільш затребуваними на сьогодні є торгові приміщення економ класу площею від 50 до 80 кв. м. в центральних районах, а також розташовані біля станцій метро. Високим попитом також користуються невеликі торгові приміщення площею від 15 до 30 кв. м. в торгових центрах.

«У третьому кварталі ми спостерігали зростання інтересу до об’єктів бізнес класу площею від 100 до 200 кв. м., хоча орендна плата, яку готові платити орендарі за такі приміщення дещо більше, ніж за об’єкти економ класу », – додає заступник гендиректора агентства нерухомості Real Druzi Валентин Харченко.

Особливим попитом користуються місця в торгових центрах з добре продуманою розважальною інфраструктурою. У таких ТЦ на оренду стоїть черга. Зниження попиту спостерігається хіба що в дрібних торгових центрах.

Зараз ціна оренди в торгових центрах перебуває в діапазоні від 30 до 105 доларів кв.м. на місяць.

«Вартість площі залежить від популярності торгового центру і від самого розміщення в ньому. Незважаючи на свою, на перший погляд, одноманітність, торгові центри по Києву дуже індивідуальні і це суттєво впливає на вартість оренди », – зазначає аналітик компанії SV Development Сергій Костецький.

Ціна оренди торговельної нерухомості до кінця 2013 року, швидше за все, залишиться стабільною, або, можливо, навіть трохи впаде. Це, за словами керівника відділу управління нерухомістю ТОВ «ІТТ-Нерухомість Людмили Шраменко обумовлено відкриттям нових ТЦ.

Тільки в першому півріччі 2013 були введені в експлуатацію два торгові центри «Полярний» і «Мармелад» (перша черга). Їх загальна площа – 13 тис. кв. м. А на друге півріччя був заявлений введення ще 7 об’єктів, загальною площею 200 тис. кв.м. Хоча не всі з них встигнуть відкритися в заявлений термін.

Вже відкрилися аутлет-центр «Мануфактура» (під Києвом), SilverBreeze, торгово-офісний центр Gulliver і ТРЦ Art Mall. Очікується найближчим часом і введення другої черги «мармеладу», ТЦ LifeStyle і «атмсоферу».

«Таким чином, площа фактично введених у 2013 році площ складе більше 120 тис. кв. м., а значить, ринок торговельних площ зросте на більш ніж 13% », – відзначає головний редактор 100realty Захар Федорак. Це, безумовно, підсилить конкуренцію і вплине на орендні ставки вже в наступному році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?