Новини світу кредитування та банківських послуг.

Топ-5 найбільш сильних валют у вересні

Рейтинг валют, курси яких продемонстрували найкращу динаміку у вересні 2013 року.

 

«У вересні спостерігалося стійке зниження американського долара проти валютної корзини. Американський політичну кризу і спростування чуток про згортання програми стимулювання економіки США викликали впевнене зростання більшості валют на світових фінансових майданчиках. Найсильнішими валютами вересня виявилися євро , новозеландський долар , швейцарський франк, російський рубль і японська ієна ».

5 місце. Японська ієна

Незважаючи на падіння американської валюти на 2.5% проти кошика валют у вересні, японська ієна зміцнилася проти долара США всього на 1,9%. Це набагато меньшеттех значень, які показали ключові світові валюти. Дана тенденція говорить про те, що валюта Країни висхідного сонця bigзалишається вкрай слабкою і Ультрам’яка політика Центробанку, спрямована на відновлення темпів зростання японської економіки, робить значний вплив на валютний ринок.
Останні заяви представників регулятора говорять про те, що Японія зберігає свій курс, спрямований на збільшення грошової маси і, як наслідок, зниження ієни. Таким чином, всі довгострокові прогнози і цілі в 110 – 115 ієн за долар протягом двох років залишаються актуальними. При цьому в середньостроковій перспективі пара USDJPY може знижуватися через продовження тиску на американський долар.

4 місце. Євро

Заяви представників ФРС про продовження програми кількісного пом’якшення і нагнітання песимізму навколо подальших перспектив американської економіки спровокували зниження долара і викликали зростання курсу європейської валюти. На тлі цього євро у вересні зміцнився на 2.85%.
Ця тенденція завдає шкоди економіці ЄС, оскільки знижує прибуток експортерів і нівелює можливе позитивний вплив ультрам’якою кредитної-грошової політики ЄЦБ. Якщо ця тенденція продовжиться, можна очікувати відповідної реакції від представників регулятора. У цьому випадку ми можемо стати свідками вербальних інтервенцій.

У середньостроковій перспективі євро може і далі рости проти долара, але ця тенденція економічно не виправдана і не може бути довгостроковою.

3 місце. Російський рубль

Російський рубль у вересні зміцнився проти долара на 3.39%. Однією з ключових причин такого руху є недавня заява голови Центробанку РФ Ельвіри Набіулліної, яка зазначила, що утримати інфляцію, що росте в діапазоні 4.5 – 4.6% наступного року можна буде лише за умови посилення монетарної політики.
Ці прогнози, поряд зі зниженням американського долара, штовхають рубль вгору. На ринку спостерігається висхідний тренд, який, найімовірніше, продовжиться, оскільки за останні півроку риторика ЦБ кардинально змінилася.

2 місце. Швейцарський франк

Швейцарський франк виріс проти долара на 3.39% на тлі драматичного зниження американської валюти і втечі капіталу за океан в результаті політичної нестабільності в США. Як і євро, «дорогий» франк суперечить інтересам уряду Швейцарії. Останні прес-релізи Центробанку говорять про те, що жорстка політика утримування курсу EURCHF вище, ніж 1.2 франка за євро, залишається актуальною. Якщо франк продовжить своє зростання, то ми побачимо агресивне втручання з боку регулятора.
Можна зробити висновок, що поточний висхідний тренд на ринку швейцарської валюти не може назватися довгостроковим, оскільки суперечить фінансової та економічної політики Швейцарії.

1 місце. Новозеландський долар

Новозеландський долар є лідером вересневого рейтингу. Ця валюта зміцнилася приблизно на 4% проти американського долара. Крім факторів пов’язаних безпосередньо з США, на новозеландську валюту чинили вплив принципові зміни в заявах представників Центробанку. Якщо раніше кредитно-грошова політика була м’якою, то в останньому прес-релізі говориться, що вже в 2014 році ми можемо стати свідками її посилювання на тлі зростання інфляційних очікувань. Можна зробити висновок, що в довгостроковій перспективі «ківі» може продовжити своє зростання.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?