Новини світу кредитування та банківських послуг.

ТОП-5 найбільш слабких валют серпня

«Найслабшими валютами Серпень виявився мексиканський песо, російський рубль, турецька ліра, південноафриканський ранд і новозеландський долар», – підводить підсумки місяця провідний аналітик Альпарі Україна Олександр Михайленко.

5 місце. Російський рубль

Безымянный(119)

Центробанк Росії проводить політику, спрямовану на стимулювання економічного зростання, а зниження курсу національної валюти є її прямим наслідком. У серпні рубль продовжив своє плавне падіння і просів приблизно на 1.3% проти долара США. При цьому Центробанк володіє достатніми резервами для контролю курсової вартості рубля і говорити про можливу неконтрольованої девальвації

не має сенсу. Можна зробити висновок, що тенденція залишається низхідною, а «слабкий» рубль відповідає політиці чинного уряду.

4 місце. Новозеландський долар

Безымянный(120)

Новозеландський долар в серпні знизився приблизно на 2.5% проти долара США. Економіка Нової Зеландії вкрай залежна від стану своєї старшої сусідки – Австралії. Монетарна політика другої часто дублюється, зважаючи на це курс новозеландського долара може рухатися в єдиному тренді з австралійським доларом. При цьому монетарна політика Центробанків Австралії та Нової Зеландії залишається м’якою. В останньому звіті Резервного Банку Нової Зеландії йдеться про відсутність передумов для її посилювання до кінця поточного року. Можна зробити висновок, що в довгостроковій перспективі «ківі» може продовжити своє зниження.

3 місце. Південноафриканський ранд

Безымянный(121)

Валюта ПАР продовжує падати. У серпні ранд знизився на 3.8% на тлі м’якої монетарної політики Центробанку. У країні спостерігається зростання інфляції та таргінг регулятором коридор в 3-6% вже перевищено. Тим не менш, в липневих заявах представників ЦБ, йдеться, що цей факт не вплине на жорсткість монетарної політики, і напрошується висновок, що ранд може продовжити знижуватися.

2 місце. Турецька ліра

Безымянный(122)

Загострення геополітичної обстановки навколо Сирії чинить тиск на ліру. Ведмежий тренд триває і в серпні турецька валюта показала зниження на 4.25%. Незважаючи на це в перших числах вересня голова Центробанку Туреччини заявив, що посилення монетарної політики у вигляді підвищення облікової ставки чекати не варто, оскільки для захисту національної валюти Центробанк завжди може використовувати валютні резерви. Подібні заяви говорять, що спадний тренд на ринку турецької ліри може продовжитися в довгостроковій перспективі.

1 місце. Мексиканське песо

Безымянный(123)

Валюти країн, що розвиваються знижуються, і песо замикає наш сьогоднішній рейтинг, будучи його безумовним лідером. Після слабкого корекційного зростання в липні спадний тренд знайшов продовження в серпні, протягом якого мексиканська національна валюта впала приблизно на 4.4%. Монетарна політика Центробанку Мексики залишається м’якою, яких заяв, які говорять про прагнення регулятора підвищити курс песо, немає. Можна зробити висновок, що уряд влаштовує поточний курс національної валюти і песо може продовжити своє зниження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?