Новини світу кредитування та банківських послуг.

Топ-5 банків за прибутоком та втратами за результатами першого півріччя

Журнал "Фокус" з’ясував, які банки в першому півріччі 2015 показали найвищий прибуток, і у кого були найпомітніші втрати.

У сфері кредитування в Україні мертвий сезон – в корпоративному секторі позики дають тільки старим перевіреним клієнтам, фізособам позичають невеликі суми на покупки і поточні витрати. Однак, статистика за перше півріччя 2015 показує помітний приріст кредитного портфеля у деяких банків. У сегменті кредитування юросіб в лідерах по приросту виявилися російські банки ( Ощадбанк Росії і Промінвестбанк ), які після зміни влади в Україні знизили активність на ринку кредитування. Розгадка в переоцінці валютної заборгованості підприємств через девальвацію гривні – адже частка кредитів юросіб в інвалюті в Промінвесті досягає 77%, а в Ощадбанку – майже 90%. З іншого боку в УкрСиббанку , де валютні борги юросіб складають менше третини портфеля, приріст за перше півріччя склав 2450000000 грн. (32,7%). Це може говорити про більш активне кредитування в цьому банку.

У процентному вираженні найпомітніший приріст портфеля юросіб показали Ідея Банк , який фінансує автодилерів під заставу товарів в обороті, донька ПриватБанку – А-Банк, Дойче Банк, що працює тільки з бізнесом та ін.

Найвідчутніше в грошовому вираженні в перовому півріччі 2015 зменшився кредитний портфель юросіб в Райффайзен Банк Авалі, Укрсоцбанку, Фідобанку – на 1,77, 1,47 і 1,21 млрд. грн. відповідно. Але, подібні втрати становлять не більше 8,5% від обсягу портфеля корпоративних позичальників. У процентному вираженні кредитний портфель юросіб найпомітніше зменшився у декількох середніх і дрібних банків. У їх числі Банк Форвард (колишній Російський Стандарт), ще одна структура з російським корінням – Банк Траст .

Топ-5 банків за приростом кредитного портфеля юросіб за січень-червень 2015

t1

Джерело: Нацбанк

ПриватБанк, що належить Ігорю Коломойському і партнерам, лідирує за приростом кредитного портфеля як у сегменті юросіб, так і в роздробі. Причому валютних кредитів населення в цьому банку, порівняно з іншими найбільшими фінустановами, відносно не багато (близько 19%). А у зв’язку з девальвацією гривні саме валютні іпотечні позичальники стають для банків проблемою. Приміром, у банку " Фінанси та Кредит "частка валютних кредитів населення в роздрібному портфелі досягає 81%. Багато в чому через їх переоцінки у зв’язку з девальвацією обсяг кредитів фізосіб в цьому банку за перше півріччя зріс на 56,2%. У числі банків з найбільш динамічним приростом кредитів населення ТАСкомбанк (+ 72,6%), підконтрольний Сергію Тігіпку, і створений влітку 2013 року Банк Михайлівський (+ 36,1%), який не обтяжений портфелем проблемної валютної іпотеки.

У числі фінструктур, у яких в 2015 році обсяг кредитів населення помітно підтанув, – доньки російських держбанків – ВТБ Банк і Ощадбанк Росії, які втратили 36,5% і 24,3% портфеля відповідно.

У 2014-2015 роках найбільший удар по банках завдало населення, яке в паніці забирало свої вклади. Втім, у другому кварталі 2015-го в Нацбанку повідомили, що обсяг гривневих депозитів збільшується вже декілька місяців поспіль. Зокрема в липні приріст склав 3,7%. Відтік валютних депозитів продовжує сповільнюватися, що також можна розцінювати як позитивну тенденцію.

Очолюють рейтинг банків за приростом в грошовому вираженні ПриватБанк і Ощадбанк , що привертають вкладників стовідсотковою державною гарантією на вклади.

Топ-5 банків за приростом депозитного портфеля фізосіб за січень-червень 2015

t4

Збитки української банківської системи за підсумками першого півріччя 2015 досягли рекордних 82 млрд. грн. Один лише Дельта Банк Миколи Лагуна показав збиток в 44050000000 грн. Серед працюючих фінустанов найбільше постраждали гіганти, орієнтовані на універсальну модель банківського бізнесу. На першому місці за збитками виявився Укрсоцбанк з фінансовим результатом -8350000000 грн. Зараз власник Альфа-Банку Україна (компанія Альфа-Груп) веде переговори про покупку Укрсоцбанку у міжнародної групи UniCredit.

У числі найприбутковіших фінустанов року виявилися два іноземних банки, які фокусуються на обслуговуванні корпоративного сектора і не надають послуги фізособам. Це Сітібанк і ІНГ Банк Україна, що показали фінансовий результат +0,86 і 170000000 грн. відповідно. Нагадаємо, ІНГ Банк відмовився від розвитку роздрібного напрямку в Україні після кризи 2008 року, визнавши роботу з населенням високоризиковим напрямком.

5 найприбутковіших банків за січень-червень 2015

t5

5 найбільш збиткових банків з числа платоспроможних за січень-червень 2015

t6

Джерело: Мінфін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?