Новини світу кредитування та банківських послуг.

ТОП-20 банків по прибутку і збиткам в 2015 році.

За перше півріччя 2015 банківська система України показала 82 млрд. гривень збитків – без урахування банків, які вже проходять процедуру ліквідації. З них 44 млрд. гривень числяться за одним лише Дельта Банком , яким зараз керує тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів.

clip_image002За аналогічний період минулого року банківська система країни отримала 1,250 млрд. гривень прибутку. У той же час експерти відзначають, що цей показник далеко не завжди відображає реальну ситуацію на банківському ринку.

У трійку лідерів по прибутку увійшли Citybank, DV Bank і ING bank України, що працюють з корпоративним сегментом. Тоді як максимальні збитки з числа платоспроможних отримали Укрсоцбанк , Проминвестбанк и Укрэксимбанк .

ТОП-20 банків по прибутку (в млн. грн.).

clip_image003

Лідером зі збитків став неплатоспроможний банк Миколи Лагуна – Дельта Банк. Його збиток показаний у розмірі 44 млрд. гривень. При цьому в першому кварталі він показав всього 30,4 млрд. гривень збитків. Основною причиною таких колосальних цифр зі знаком «мінус» стали відрахування під ризиковані кредити , а також переоцінка фінансових інструментів.

Серед працюючих банків перший результат по збитках показав Укрсоцбанк. Основна сума пояснюється формуванням резервів під проблемні активи, в той же час докапіталізація від його материнської структури Unicredit Bank допомогла йому утримати високий рівень ліквідності.

Фінансовий директор Укрсоцбанку Джакомо Волпі зазначає, що через складну економічну ситуацію в країні і, відповідно, необхідність сформувати 6,4 млрд. гривень резервів, чистий збиток банку за перше півріччя склав 8,3 млрд. гривень. При цьому чистий процентний дохід досяг 619 млн. гривень, а чистий комісійний дохід – 342 млн. гривень.

Комісійний дохід збільшився на 14% в основному завдяки значному зростанню кількості транзакцій і банківських послуг. Ліквідність банку стабільно зростає у всіх валютах, і вона досягла 7 млрд. гривень, а після недавньої докапіталізації на 500 млн. доларів норматив достатності капіталу банку досяг 17%.

Прибутком банки похвалитися особливо не можуть. Одна з небагатьох найбільших фінустанов, яка показала прибуток – ПриватБанк .

Що дозволило «Привату» показати плюс?

«Закриття угод по Грузії та Росії. Великий роздрібний портфель кредитних карт, який відчуває себе добре, а це – фактично транзакційні доходи »- пояснює голова правління Приватбанку.

Джерело: Forbes.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?