Новини світу кредитування та банківських послуг.

ТОП-10 найбільш стійких банків України

Портал проаналізував звітність українських банків за другий квартал і склав рейтинг найбільш стійких фінустанов для фізичних осіб . Для поліпшення рейтингу, крім формульних розрахунків на базі офіційної звітності банків, враховувалися також коригувальні оцінки від експертної групи (інвестиційна компанія Dragon Capital, рейтингове агентство « Експерт-Рейтинг », аналітична група Da Vinci AG).

Учасниками щоквартального рейтингу стійкості є лише ті банки, портфель роздрібних депозитів у яких перевищив 1 млрд. гривень. При оцінюванні банків враховувалося якість їх активів і фондування, прибутковість і достатність капіталу, а також платіжна репутація і лояльність вкладників. З повною методологією ви можете ознайомитися за посиланням. Що стосується лідерів рейтингу, то ренкінг першої десятки виглядає так:

1. Райффайзен Банк Аваль

Активно працює як в роздробі, так і в секторі МСБ, австрійська «дочка» наростила за останній квартал свій депозитний портфель фізосіб на 2,3%, кредитний портфель – на 2,9%, а власний капітал банку зріс на 4,3%. Чистий прибуток банку в 2 кварталі склав 438 млн. гривень. Стійкість банку також підкріплена високим рівнем підтримки материнської групи і високими оцінками експертів.

big2. Укрексімбанк

Експортно-імпортний держбанк збільшив свій роздрібний депозитний портфель на 1,2%, кредитний портфель – на 2,9%, а власний капітал – на 0,3%. Зросли і активи банку – на 2,2%. Прибуток фінустанови в другому кварталі склав 47 млн. гривень. Стійкість банку також підкріплюється державним капіталом і високими оцінками експертної групи.

3. Ощадбанк

Активи Ощадбанку за другий квартал підросли на цілих 10,8%. При цьому кошти в держбанку активно розміщували як фізичні (+7,2%), так і юридичні особи (+9,5%). Кредитний портфель збільшився на 2%. Як і в попередньому кварталі, банк працював прибутково, закінчивши квітень-червень із прибутком 157 млн. гривень.

4. Укрсиббанк

«Донька» французької іноземної групи BNP Paribas за 2 квартал наростила активи на 5,8%. Зріс також і власний капітал фінустанови – на 0,5%. Навіть, незважаючи на скорочення кредитного портфеля і невеликий розмір прибутку, експертна група високо оцінила стійкість банку. Укрсиббанк опинився в числі п’яти фінустанов, які отримали максимальні оцінки від аналітиків.

5. Креді Агріколь Банк

Фінустанова за підсумками 2 кварталу стало одним з найбільш прибуткових, заробивши близько 120 млн. гривень. Високий рівень стійкості банку підтвердила експертна група.

6. ВТБ Банк

Фінустанова в 2 кварталі подвоїло свій прибуток до 160 млн. гривень, а також наростило власний капітал на 4,6%. За темпами приросту депозитів фізичних осіб банк був у числі лідерів серед найбільших фінустанов – обсяг роздрібного портфеля зріс на 7%.

7. Укрсоцбанк

«Дочка» італійської групи продемонструвала досить скромні результати (символічна прибуток в 2 млн. гривень і незначний відтік коштів фізосіб). Проте банк традиційно високо був оцінений в можливостях фондування і потенційної підтримки з боку власника. Експертна група підтвердила стійкість фінустанови найвищим балом.

8. ПУМБ

Банк Ріната Ахметова закінчив другий квартал з чистим прибутком 70 млн. гривень і збільшив активи на 7%. Кредитний портфель банку виріс на 2,7%, депозити фізосіб – на 6,6%, власний капітал – на 1,6%.

9. Альфа-Банк

Прибуток Альфа-Банку склала у 2 кварталі близько 4 млн. гривень, кредитний портфель виріс на 1,6%. Експертна група підтвердила високий рівень стійкості банку.

10. ОТП Банк

Ще один банк, який отримав високий рівень довіри від експертної групи, незважаючи на досить скромні фінансові результати (прибуток у 6 млн. гривень і незначне скорочення роздрібного портфеля депозитів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?