Новини світу кредитування та банківських послуг.

Тонкощі, про які потрібно знати при знятті готівки з кредиток

Багато хто любить кредитки за можливість дуже зручною і вигідною оплатити будь-який товар або необхідні послуги. Деякі люди настільки звикли до цього інструменту, отримуючи при розрахунках різні пільги і всілякі бонуси, що навчилися обходитись практично без готівки. Однак задовольняти всі потреби повністю без грошей в гаманці поки не вдається нікому. Час від часу виникають ситуації, коли потрібна певна сума готівкою, а її в даний момент під рукою не виявляється. У подібних випадках власники кредитних карт нерідко знімають відсутню частину грошових коштів через банкомат, а потім сильно дивуються, побачивши розміри утриманих за операцію комісій. Щоб зменшити свої витрати, знімаючи кошти з кредитної картки, буде не зайвим розібратись у всіх тонкощах. Суть полягає в тому, що існуючі тарифи залежать від різних факторів, включаючи різновиди карти, приналежність обраного банкомата, суми, що знімається та інших.

По-перше, пам’ятайте, що переважаюче число банків поділяють отримання готівки таким способом через чужі банкомати (пристрої) або каси і власну мережу. Часом, різниця платежів виявляється дуже вагомою. Таким чином, вибираючи кредитку, слід врахувати розвиненість власної мережі фінансової організації, оцінити кількість пунктів, призначених для зняття готівки. Адже, не знайшовши поблизу «рідного» банкомата, доведеться отримувати гроші в «чужому», а це завжди пов’язано з додатковими витратами.

В середньому величина комісії за зняття з карти кредитної готівки складає від 2% до 9% від запитуваної суми. Свої власні кошти (в кращому випадку) можна переводити у готівку безкоштовно в одному з пунктів мережі банку-емітента. Скориставшись стороннім пристроєм, доведеться заплатити від половини до півтора відсотка від суми, що знімається.

Друге, про що слід пам’ятати – це вид вашої кредитної картки. Від нього теж залежить розмір комісії. Принцип тут простий: чим престижніший використовуваний носій, тим менше доведеться заплатити. Проте мова про чисту економію не йде. Не забувайте, що такі карти досить дорогі в обслуговуванні і по кишені далеко не кожному.

Третій момент – отримувана сума, точніше її величина. У практиці фінансових організацій дуже часто зустрічається різний відсоток комісій, який стягується при знятті невеликих або ж середніх сум (до 20-100 грн.) і великих обсягів коштів. При цьому важливо пам’ятати про ліміти, встановлені на разову і денну видачу готівки, про які багато хто частенько забуваює.

Щоб і зовсім не потрапити в халепу, не забувайте, що величина комісій при знятті коштів з кредитки (як власних, так і позикових) через «чужі» пристрої встановлюється власниками кеш-машин. Саме тому, оформляючи карту, важливо звертати увагу на всі нюанси, включаючи величину витрат при отриманні готівки різними способами.

В цілому, банки поки не готові видавати позикові кошти, які можна зняти з кредитної картки без комісійних. Класичні карти тут не підходять. Однак, отримавши карту з овердрафтом, можна не втратити ні копійки, знімаючи гроші в банкоматі. Овердрафт, по суті, являє собою певну суму, на яку цілком може розраховувати власник карти, коли його власні кошти повністю витрачені. Подібні кредити відкриваються по звичайному «дебетовому пластику». Вони доступні, як правило, для постійних клієнтів або людей, які отримують зарплату на карту. Максимальний ліміт по картковому рахунку фінансова установа встановлює, оцінивши попит.

Основне, що відрізняє продукти з овердрафтом від кредитних карт – це відсутність мінімальних платежів і встановленого пільгового періоду. Борг завжди погашається в автоматичному режимі, як тільки на рахунок надходять кошти. З одного боку ця опція зручна, але з іншого – позбавляє власника можливості вдатися до розстрочення. Саме тому овердрафт підійде далеко не всім. В добавок, як і у випадку з класичними кредитними картами, безкоштовно зняти «овердрафтну» готівку через сторонню мережу не вийде.

Однак якщо сильно постаратись, то на ринку цілком імовірно відшукати пропозиції, які обіцяють безкоштовно переводити кошти в готівку. Але й у цій можливості є зворотний бік. Очевидно, що банки в будь-якому випадку не схильні втрачати свій відсоток, тому вони постараються його компенсувати за рахунок інших умов, які відразу можна і не помітити. Наприклад, кредитні картки від деяких банків дозволяють отримувати готівку без комісій. Однак пільговий період кредитування за ним відсутній. Позичальник не матиме можливості заощадити, адже платити відсотки буде потрібно вже з першого дня. Інший приклад, «готівкова карта», пропонована «Раффайзенбанка», дозволяє мати безвідсотковий термін, але є інше обмеження – це правило не поширюється на готівкові операції.

Підводячи певний підсумок, можна резюмувати, що користування будь-якими кредитними картами пов’язано з певними витратами, в тому числі, при знятті готівкових коштів. Усвідомивши і чітко сформулювавши свої потреби, можна самостійно знайти підходящий продукт не гірше банківського фахівця і одночасно, мінімізуючи потенційні витрати. Саме так і поступають досвідчені клієнти. Новачкам же, бажаючим оформити кредитну карту, слід уважно вивчати договір перед його безпосереднім підписанням, вдаватись в деталі і з’ясовувати всі незрозумілі моменти, в тому числі, що стосуються комісій і додаткових платежів при спробі перевести в готівку кошти. В цьому випадку, утримана комісія і її розмір, ніколи не викличуть неприємного здивування на вашому обличчі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?