Новини світу кредитування та банківських послуг.

Тонкощі оформлення кредиту

Будь-яка людина, хто хоч раз брав кредит, розуміє, що в цій справі існують як плюси, так і мінуси. Вигідні сторони приваблюють нас, а негативні ми всіляко намагаємося звести до мінімуму. Але, на жаль, останнім виходить далеко не у кожного. А причина проста – брак спеціальних знань. Нижче наводяться поради, за допомогою яких будь-яка людина зможе розібратися в тому, які умови кредитування йому пропонує банк, і як вигідніше погашати позику.

Коли ви почуєте, що банк пропонує найнижчу процентну ставку, не вірте в це. Так як необхідно розібратися, чи є цей відсоток номінальним або ефективним. Номінальна процентна ставка може бути низькою тому, що в неї не включені різні збори за обслуговування рахунку, щомісячні комісії та інші індивідуальні для кожного банку платежі. У ефективну процентну ставку включені всі витрати клієнта, і тому вона буде вище номінальної. Незнанням цієї різниці і користуються маркетологи, заявляючи в рекламних гаслах про найнижчі відсотках по кредиту. Щоб порахувати ефективну процентну ставку, знаючи її номінальну величину і розмір щомісячної комісії, необхідно помножити на 12 комісійний відсоток, а результат додати до заявленої відсоткової ставки.

Наступний підводний камінь – вартість додаткових послуг банку. Їх перелік краще дізнатися до підписання будь-яких документів. Причому ці послуги можуть стосуватися не тільки відкриття, а й закриття кредиту. Одним з таких платежів може бути плата за розгляд кредитної заявки, тобто кредит ви можете і не отримати, але вже витратите деяку суму за розгляд кредитним експертом банку вашої платоспроможності.

Наступний сюрприз може чекати вас на стадії погашення кредиту. Банк може запропонувати вам вносити щомісячні платежі рівними частками або платити за схемою зменшення щомісячного платежу за рахунок нарахування відсотків на суму, за кредитом. Також необхідно дізнатися заздалегідь, якщо мова йде про довгострокову позику, чи існують які-небудь штрафні санкції за дострокове погашення кредиту. До таких заходів вдаються для того, щоб клієнти користувалися кредитом якомога довше, так як банк в цьому випадку отримає більше відсотків.

Особливу увагу потрібно приділити валюті, в якій береться кредит. Ідеальний варіант для доларового кредиту – коли позичальник отримує свій дохід саме в доларах. Інакше доведеться втратити деяку суму на операціях обміну валюти.

Від того, чи є у вас поручитель або заставу, а може і те, і інше одночасно, може залежати розмір процентної ставки, і в деяких випадках навіть рішення про видачу кредиту. І це цілком логічно. Для банку вигідніше дати кредит з меншим ризиком, а це можливо тільки при наявності поручителя або застави.
Всім, напевно, знайомі експрес-кредити, пропоновані, як правило, прямо в магазинах. Але в цьому випадку необхідно розуміти, що це, звичайно, швидко і зручно, хоча природно дорожче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?