Новини світу кредитування та банківських послуг.

Тонка червона лінія російського кредитного рейтингу

Поява словосполучення «тонка червона лінія» зобов’язане першої Кримській війні, яку вела царська Росія з об’єднаними силами Франції, Британії та Туреччини і стало художнім образом – символом стійкості і самопожертви.
Історії властиво повторюватись. Через 150 років ми зіткнулися з новою Кримською війною, яку російський уряд перекинув з Криму і на схід України. Союзники, а сьогодні можна говорити про союз України, ЄС і США знову протистоять агресії Росії. Але, на відміну від минулих століть, наші союзники ведуть війну не на полях битв, а у фінансовій сфері. Вплив санкцій, падіння цін на нафту – це ті фронти, де Росія несе не менші, а навіть більші втрати, ніж на Донбасі.

clip_image001Інвестиційний кредитний рейтинг, який сьогодні ще зберігається за Росією – це її «тонка червона лінія». Правда, тут мова йде не про символ геройства і хоробрості, швидше варто застосовувати слова-антоніми. Але падіння даного кордону може привести до сильної фінансової кризи. Негативний вплив від зниження кредитних рейтингів Україна відчула в 2008-09 рр., Коли виявилася відрізана від зовнішніх фінансових ринків. А цілий ряд великих компаній зазнали значних фінансових та іміджеві втрати, які не дозволяють їм і по сьогоднішній день розраховувати на підтримку з боку іноземних партнерів. Потенційні втрати Росії будуть в рази вище. Це обумовлено і більш високою інтеграцією в світову економіку і більш високою оцінкою її надійності, як бізнес-партнера. Близько 600 млрд. Дол. США зовнішнього боргу було сформовано в тому числі і завдяки високим кредитним рейтингам. Відповідно і їх зниження призведе до лавиноподібного відтоку ресурсів.

Найліберальніше рейтингове агентство Fitch тиждень тому знизило їх кредитний рейтинг з ВВВ до ВВВ-, зберігши негативний прогноз. На черзі дії самого консервативного з трійки світових рейтингових агентств – S & P. Кредитний рейтинг від них уже знаходиться на мінімально можливому інвестиційному рівні з негативним прогнозом. Ймовірність його подальшого зниження висока і посилюється, у зв’язку з погіршенням очікувань по російської економіки і цінами на нафту. Якщо це станеться, «червона лінія» буде пройдена, і фондовий ринок Росії почне валитися з подвоєною швидкістю. Однак, навіть якщо це не трапиться зараз, лише диво зможе врятувати росіян від переходу їх кредитного рейтингу в спекулятивну категорію вже цього року. Навіть наявність подібної загрози є достатньою підставою для іноземних інвесторів позбуватись від активів російських компаній, не чекаючи настання остаточного події. У результаті, як і на війні, іноді загроза дії виявляється більш вагомою, ніж сама дія. Історія, як відомо, вдруге повторюється у вигляді фарсу. Тому, існує висока ймовірність, що якась сусідня держава, яка навіть ніби як не воює, може отримати економіку в стані післявоєнної розрухи. Спостерігаємо.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?