Новини світу кредитування та банківських послуг.

Синдикований кредит і синдиковане кредитування

Синдиковане кредитування – це вид кредитування, коли одному позичальникові надають кредит кілька кредиторів. Синдиковане кредитування дозволяє кредиторам (найчастіше це банки) проводити акумулювання ресурсів для забезпечення видачі великої позики і знижувати ризики внаслідок їх розподілу між усіма учасниками угоди. Позичальник отримує можливість легше і швидше залучити кошти, ніж у разі пошуку приватних інвесторів. Крім того позичальник звільняється від необхідності сплати податків та багатьох непрямих платежів; також знижуються витрати на аудиторів, юристів, економістів, внаслідок спрощення вимог до звітності.

У разі синдикованого кредиту передбачається поділ на первинний і вторинний всього фінансового ринку. На первинному ринку відбувається sindicirovanniy_kredit-300x190формування основної кредитної бази синдикату, оформляються інвестори, визначаються умови для видачі кредиту. Позичальник має право самостійно визначитися з переліком потенційних кредиторів, а також виключити небажаних для себе інвесторів. На вторинному ринку відбувається передача дрібним кредиторам частини кредитів.

Видача синдикованого кредиту супроводжується підписанням зобов’язань, при порушенні яких кредитори в праві вимагати дострокового погашення кредиту та застосування штрафних санкцій до позичальника.

Можна відзначити, що синдиковані кредити – хороший інструмент проникнення великих банків в регіони. Вони дають можливість крупним позичальникам отримати кредит на більш вигідних умовах, з меншими ризиками.

Але, в той же час, синдикований кредит на сучасному етапі розвитку економіки Росії стикається з низкою проблем:

– Недостатній рівень довіри між вітчизняними банками;

– Відсутність відповідної, що регулює відносини при синдикований кредит законодавчої бази;

– Відсутність в РФ кваліфікованих фахівців в даній області.

Останнім часом на фінансовому ринку РФ, як і на міжнародному фінансовому ринку в цілому, відбувається зростання потенціалу синдикованого кредитування для позичальників і кредиторів. З 2004 року по 2008 рік серед простих кредитів частка об’єднаного кредитування зросла на 27%. Сформована в даний час економічна ситуація, повинна сприятливо вплинути на розвиток синдикованого кредитування через зростання чисельності великих позичальників і зниження чисельності надають великі кредити банків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?