Новини світу кредитування та банківських послуг.

Свободний курс гривні вже сьогодні.

Сьогодні, 5 листопада, Нацбанк відмовився від фіксації курсу на рівні 12,95 грн. / дол., вирішивши повернутись до практики валютних аукціонів. Протягом 3-6 наступних місяців регулятор буде виходити на ринок з валютними аукціонами.
Як повідомила Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва, аукціони будуть здійснюватись за голландською схемою. Якщо коротко, то голландський аукціон відноситься до такого типу аукціону, який починається з високої ціни і продовжує знижуватися до досягнення ціни продажу товару: такий собі зворотний процес звичайних аукціонів. У голландському аукціоні аукціоніст пропонує товар за певною ціною, і чекає, поки хтось зважиться його придбати.
Якщо охочих немає, то він знижує ціну знову. Це продовжується до тих пір, поки хтось з учасників не скаже «так» і забере собі товар. Ніяких «битв» за лоти під час голландського аукціону немає: виграє перша людина, що прийняла пропоновану ціну.
Щодня регулятор має намір продавати на ринку не менше $ 5 млн. Учасниками аукціону є банки, для яких НБУ встановив кредитні ліміти. Таких фінансових установ на сьогодні 88. Розрахунки здійснюватимуться в день аукціону. Мінімальна сума заявки складе $ 100 000, а максимальний обсяг заявок буде обмежений 10% від усього обсягу аукціону.
Заявки на аукціон будуть прийматись до 10 години ранку. Під час аукціону діятиме особлива процедура «відкидання» спекулятивних заявок (5 верхніх курсів). Так, якщо курс заявки відхиляється більш ніж на 1% від середньозваженого курсу, то заявки не допускаються до аукціону.

clip_image001

Також щодня визначатиметься курс відсікання. Так, наприклад, якщо курс відсікання складатиме 12,98, а середньозважений курс – 13,05, то це буде означати, що заявки по курсам 13,13 – 13,01 задовольнятимуться повністю, а заявки за курсом 12,98 ($ 1000 000) будуть задоволені пропорційно в сумі $ 500 000 (50%).

clip_image002

Кількість «спекулятивних» курсів (5) і граничне відхилення «спекулятивних» заявок від середньозваженого курсу (1%) буде визначатись в повідомленні НБУ про проведення аукціону. Курс відсікання і середньозважений курс валютного аукціону будуть розміщуватися в 11:00 на сторінці НБУ в Thomson Reuters (NBU01).
Середньозважений курс валютного аукціону є індикативним курсом гривні на сьогодні. Індикативний курс гривні до іноземних валют – це орієнтир, який банки можуть брати до уваги під час здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України.
Під час встановлення курсів купівлі / продажу іноземних валют в касі уповноважені банки в якості курсового орієнтиру можуть використовувати значення індикативного курсу за попередній день з відхиленням до 5 відсотків.
Як стверджують експерти, в такий спосіб регулятор хоче визначити реальний ринковий курс, зблизивши індикативний курс і курс на чорному ринку. Що в результаті вийде, і не підскочить чи долар до 14 гривень до кінця тижня? Банкіри поки відмовляються що-небудь прогнозувати.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?