Новини світу кредитування та банківських послуг.

Світова фондова біржа: результати 2014 року і фаворити 2015-го

Дані, зібрані австралійською компанією CommSec, показують, що на вершині світової фондової біржі в 2014 році виявилась Аргентина, за нею впритул йшов Китай, Індія виявилась четвертою, Пакистан восьмим, а Шрі-Ланка – 9-та серед десятки провідних гравців за даними на 22 грудня, пише Дело з посиланням на видання The Diplomat .

Чим закрився рік

26 грудня зведений індекс китайської Шанхайської Фондової Біржі закрився на показнику 3,157 (зростання – 54% за рік). Індекс Merval аргентинської Буенос-Айреський Біржі був на рівні 8,373 (зростання на 55%).

clip_image002Індійський індекс Sensex S & P BSE показав 27,241, зростання на 31% за станом на рік; індекс KSE100 пакистанської Фондової Біржі Карачі показав 31,993, зростання на 33%, а індекс шрі-ланкійської Фондової Біржі Коломбо показав 7,309, зростання на 27%. Про це свідчать дані Bloomberg.

На іншому кінці шкали – Росія, яка здобула лаври фондового ринку з найгіршими у світі показниками.

Вона впала на 40% станом на п’ятницю, завдяки цінам на нафту, міжнародним санкціям через Україну і обвал рубля. У Росії також виявилась найслабша валюта , яка впала на 69% в річному численні за показниками на 22 грудня.

Високі біржові показники Аргентини були вражаючими, всупереч гіперінфляції і чергового державного дефолту, а серйозні успіхи китайської біржі слідують за декількома роками падіння ринкових показників, відображають монетарні стимули Пекіна, і вихід китайських інвесторів на біржу, незважаючи на слабкі економічні показники.

Societe Generale назвали Китай пріоритетним азіатським ринком, хоча Крег Стівен з MarketWatch вказав на ризики того, що Пекін змусять послабити валюту з урахуванням зростаючих процентних ставок у США.

Успіхи індійського ринку свідчать про впевненість інвесторів у новообраному прем’єр-міністрі Нарендрі Моді, а поліпшений економічний прогноз також допоміг пакистанській і шрі-ланкійській біржам. Очікують, що в наступному році Шрі-Ланка знизить податок з продажів і дефіцит бюджету до рекордного рівня з 1977 року, що допоможе підтримати настрої інвесторів.

А ось для японських інвесторів 2014 став свого роду розчаруванням після серйозних успіхів попереднього року. Станом на 26 грудня, індекс Nikkei Stock Average піднявся до 17,818, це зростання на 11% в річному численні. Японська біржа впала до рівня 14,000 в першу половину року, але відновилася після останнього етапу покупки облігацій Банком Японії, включаючи біржові фонди.

Серед найуспішніших світових бірж минулого року тільки Венесуела (яка зайняла перше місце в 2013 році з ростом в 452%) і Пакистан (що зайняв 10-е місце із зростанням в 32%) знову зайняли місця в першій десятці цього року, продемонструвавши, що переможці минулого року рідко повторюються.

Для азіатських інвесторів кращими акціями 2014 стали акції гонконгської компанії-виробника сонячних панелей Hanergy Thin Film Power Group, які продемонстрували зростання на 249%, а австралійський добувач залізної руди і виробник сталі Arrium показав найгірший результат в негативні 89%, згідно зі звітом Bloomberg за 23 грудня.

2015: видатна Індія?

Забігаючи наперед, коментатори назвали індійський ринок як один з найбільш ймовірних переможців 2015 завдяки тенденціям. За словами Інді Сінгха з Fiducian, «фондового ринку Індії є ще куди рости».

«Давно існувала приказка, що економіка Китаю виросла завдяки його уряду, а економіка Індії примудрилась вирости всупереч своєму», – коментує Сінгх виданню the Sydney Morning Herald.

Поліпшення показників споживчої та бізнес-впевненості з часу призначення уряду Моді призвело до збільшення обсягів інвестицій на індійських біржах, цей тренд, швидше за все, буде продовжуватися, вважає Сінгх.

«В Індії живе близько 1,3 млрд. людей, річний ВВП країни знаходиться на рівні трохи нижче ВВП Австрії, з її населенням 22 млн. осіб, – каже він. – Там завжди існував потенціал, а тепер, з урахуванням зростання впевненості, це, нарешті, стало використовуватись ».

Брокери BNP Paribas помістили Індію серед найуспішніших гравців азіатсько-тихоокеанського регіону в 2015 році, разом з Філіппінами, Південною Кореєю, Тайванем і Таїландом. Але вони привласнили «нейтральний» рейтинг Китаю і «знижений» Гонконгу, Індонезії, Малайзії та Сінгапуру.

Від Японії також очікується повернення до норми в 2015 році, а індекс Nikkei потенційно подолає рівень 20,000 за підтримки поліпшення японської економіки і слабкої ієни. Аналітики, опитані Nikkei Asian Review, передбачили максимум в 20,958 і мінімум в 16,625. Будівельні компанії та рітейлери отримають вигоди від більш високого внутрішнього попиту. Автовиробники та інші експортери виграють від більш дешевої валюти.

Закордонні інвестори «вкладуть більше грошей в Японію, ніж в 2014 році, завдяки економічній стабільності і експансії», коментує Такасі Іто з Nomura Securities.

Для Австралії CommSec спрогнозували, що індекс S & P / ASX200 досягне 6,100 до кінця 2015 року, це зростання приблизно на 13% в порівнянні з торішнім порівняно слабким показником зростання в 7%.

Позитив для фондових ринків

З урахуванням зниження цін на нафту і більш дешевої валюти в центральних банках, біржові інвестори в 2015 році можуть очікувати серйозний прибуток в цілому по світових ринках, про що говорять останні результати опитування аналітиків від Reuters.

«Різке падіння цін на нафту провокує сценарій глобального зростання в 2015 році вище 3%, а центральні банки продовжать наповнювати ринок ліквідними активами, це два позитивних фактора для фондових ринків», – коментує Ерік Міжо з Amundi.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?