Новини світу кредитування та банківських послуг.

Стягнення боргів

В даний час тема неповернення кредитів і стягнення боргів вже стала наболілої. Незважаючи на те, що в договорі чітко позначені терміни і порядок повернення коштів, часто ці умови договору бувають порушені.

І особи або підприємства, що надали кредит все частіше змушені повертати свої гроші через суд, що віднімає сили, час і вимагає відмінних знань у цій галузі законодавства.

У розмовах на тему повернення боргу, як правило, виділяють декілька ліній поведінки кредитора, які вибираються в залежності від того, наскільки платоспроможний позичальник, яка до нього ступінь довіри, наскільки велика заборгованість.

Одним з важливих моментів у подібних ситуаціях є те, наскільки якісно відстежується графік погашення заборгованості позичальника. Зазвичай проводяться перевірки під час укладання договору, своєчасний контроль під час його дії і, звичайно. Своєчасне інформування виконавчих служб (або служб економічної безпеки) про необхідність їхнього втручання.

Існує декілька способів врегулювання ситуації з повернення боргів, – це добровільні способи, які вважаються найбільш «м’якими».

По-перше, разом з боржником уточнюється розмір заборгованості та затверджується графік її погашення (як правило, цей варіант застосовується в тому випадку, якщо позичальник зазнає тимчасові фінансові труднощі).

По-друге, – передача права вимагати погасити боргу третій особі. У цьому випадку потрібно ретельне вивчення договору для того, щоб визначити, чи є заборона на передачу прав або виключення такої можливості без згоди боржника.

По-третє, – можливість укладення угоди про відступне. Тобто, якщо позичальник не зможе виплатити борг, він може погасити його не грошовими коштами, а товарами, нерухомістю або цінними паперами. Цей метод хороший тоді, коли фінансові труднощі боржника загрожують затягнутися на невизначений термін; а також якщо те, що пропонується в якості відступного є високоліквідним і якщо витрати на примусове стягнення боргу перевищують розмір самої заборгованості.

Більш «жорсткі» заходи, які застосовуються до позичальника, припускають вилучення майна боржника. Цей варіант застосовується у випадку, якщо кредитор має доступ до майна позичальника, як то: матеріали, обладнання, майно, здане на зберігання. До того ж кредитор може скористатися правом призупинити виконання своїх зобов’язань. Але в цьому випадку подібна схема фінансової поведінки повинна бути vziskanie_dolgov-300x224передбачена в договорі, так як це може нашкодити самому кредитору.

Якщо питання повернення боргу так і не змогли врегулювати, то кредитор повинен звернутися до суду. Правда, при цьому потрібно враховувати, що судові тяжби вимотують не тільки позичальника, але і самого кредитодавця, тому, перед тим, як звертатися в суд, потрібно з’ясувати майновий стан боржника і наявність у нього банківських рахунків.

Примусове стягнення застосовується тільки за наявності виконавчого листа, який видається за рішенням суду. На його підставі виконавча служба розробляє схему повернення боргу.

Часто до процедури стягнення боргу залучаються колекторські агентства, стали останнім часом досить популярними. Вони надають допомогу, супроводжуючи виконавче провадження по стягненню боргу. Схема роботи колекторських агентств стандартна. Перше – це розсилка листів, оповіщають боржника про рішення суду, обдзвін позичальників і смс-сповіщення. Зараз все це називається soft-collection. Друге – особистий контакт боржника і колектора, виїзд на будинок і особистий контакт, – hard-collection. Третє – примусове стягнення заборгованості, використовуючи державний захист прав кредитора. У цю частину схеми позичальник не втягується, – робота проводиться на рівні взаємодії юристів. Четверте, безпосереднє виконання стягнення. Сюди входить пошук боржників, якщо вони ховаються, вилучення у них майна, рішення транспортно-вантажних запитань.

Якщо вся виконана робота не призведе до потрібного результату, тобто гроші так і не повернуться до свого власника, то у відношенні боржника порушується процедура банкрутства. Якщо суд визнає позичальника банкрутом, а це відбувається в тому випадку, якщо у позичальника немає ні фінансових коштів, ні майна, то кредитору нічого не залишається, як «списати» цей борг і внести його в свої збитки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?