Новини світу кредитування та банківських послуг.

Стягнення боргів – поради кредитору

У кредитному портфелі практично кожного банку або фінансової організації є певний відсоток проблемної або навіть безнадійної заборгованості. Незважаючи на чітко прописаний в договорі порядок надання та повернення грошових коштів, 100%-ї гарантії належної поведінки позичальника немає. Тому фінансові установи іноді змушені здійснювати комплекс заходів, які дозволяють, як стягнути борг з фізичної особи, так і з індивідуального підприємця або ж юридичної особи.

В даний час стягнення боргів за кредитами може здійснюватися різними способами. Розрізняють «м’які» способи вирішення проблеми неплатежів і «агресивні» методи роботи з несумлінним позичальником. До перших відносяться відступлення права вимоги третім особам, затвердження нового графіка погашень з попередньою фіксацією розміру заборгованості, угоду про відступне. До других – утримання майна позичальника, вирішення питання в судовому порядку, передача боргу колекторам.

Для того, щоб правильно представляти як стягнути борг за виконавчим листом, стане в нагоді знання відповідних законодавчих актів. Головним з них є  закон  «Про виконавче провадження». Він досить докладно описує процедуру пред’явлення до виконання виконавчого листа. Крім того, цей процес регулюють також закони. У ситуації, коли боржник відмовляється від добровільного виконання судового рішення, не залишається нічого іншого як стягнення боргів через судових приставів. Вся справа в тому, що ця служба наділена достатніми повноваженнями і головною її обов’язком є ​​забезпечення виконань рішень суду. Виконань своєчасних і повних. Як варіант, можна звернутися безпосередньо до роботодавця боржника або обслуговуючому його банку (зарплата, пенсія). Тут вже доведеться діяти повністю самостійно.

Небажання укладати договір позики призводить до того, що доводиться шукати відповідь на питання як стягнути борг за розписці. Добре вже те, що вона була свого часу оформлена. У даній ситуації порядок дій наступний. Спочатку необхідно направити боржнику лист з вимогою повернути борг протягом 30 днів. Якщо це не було зроблено, то кредитор має всі підстави звернутися до суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?