Новини світу кредитування та банківських послуг.

Стрес-тестування та перехідний банк

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Ресурси ФГВФО

В ході круглого столу, що відбувся минулого тижня, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Василь Пасічник повідомив про те, що на сьогоднішній день фонд має 6,5 млрд. грн. для страхування банківських вкладів. "Фонд має належні ресурси для забезпечення виплат. Станом на сьогодні фонд має коштів на суму більш ніж в 6,5 млрд. грн. В п’ятницю ми отримали підтримку від Національного банку України, прийнято рішення Кабінету міністрів про надання коштів до Фонду в обсязі 10,1 млрд грн ", – заявив Пасічник.

clip_image001
Відтік депозитів – 101 млн. Грн.

В інтерв’ю ZN.UA глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила про те, що з 1 по 16 вересня відтік депозитів з банківської системи склав 6,4 млрд. грн, з яких $ 400 млн. – Вклади в іноземній валюті. Якщо робити відлік з початку року, то відтік депозитів складе 101 млрд. грн. Як уточнила Валерія Гонтарєва: «щоб було коректно, валютні депозити ми вважали за валютним курсом 8 грн ./$.

Нова оцінка золотовалютних резервів

Національний банк України поліпшив оцінку золотовалютних резервів станом на 1 вересня на 97 млн. дол. – До 15928000000. дол. про це повідомляється на сайті регулятора. Згідно з оновленими даними, міжнародні резерви в серпні знизились на 142 млн. дол., або на 0,9%, а з початку року резерви знизилися на 4488000000. дол., або на 21,9%. Станом на 1 вересня резерви в іноземній валюті склали 14,260 млрд. дол., резервна позиція в МВФ – 0,03 млн. дол., спеціальні права запозичення – 1,68 млн. дол., золото – 1,667 млрд. дол.

clip_image002

Найбільші банки протестовані

Наприкінці серпня було завершено стрес-тестування п’ятнадцяти найбільших банків України. Результати діагностики вказують на те, що дев’ять з них потребують докапіталізації, – повідомив регулятор на своїй сторінці в Facebook. «Тести показали, що в дев’яти з п’ятнадцяти банків потрібно збільшити капітал. Необхідна сума – 56 млрд. грн. Однак, як зазначила директор Генерального департаменту банківського нагляду Національного банку Алла Шульга, це не означає, що ці дев’ять банків є проблемними або неплатоспроможними і їм терміново необхідна вся ця сума », – йдеться в повідомленні.
При проведенні стрес-тестування ситуація була змодельована на 3 роки. Відповідно і дефіцит капіталу оцінювався на весь цей період.

Перехідний банк

Минулого тижня директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Василь Пасічник заявив про те, що на базі одного з неплатоспроможних банків, в якому зараз працює тимчасова адміністрація, фонд планує створити перехідний банк і запустити його в роботу. Головне, за словами Пасічника, щоб на це вистачило коштів інвестора. Як стверджує представник ФГВФО, у фонду є кілька варіантів роботи з неплатоспроможними банками:
"Продаж банку цілком стратегічному інвесторові, створення двох типів перехідних банків, передача активів і пасивів з подальшою ліквідацією, ліквідація з подальшою передачею активів і пасивів, а також просто ліквідація". Поки фонду не вдалось відновити платоспроможність жодного банку з двох простих причин: невідповідності балансової вартості активів їх реальній вартості, а також – відсутність платоспроможних інвесторів.

clip_image003

Банкіри вважають, що створення перехідного банку може допомогти знайти інвесторів для неплатоспроможних кредитних установ.

Добовий ліміт

Національний банк зменшив розмір обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті. «… Враховуючи посилення напруги на готівковому сегменті валютного ринку, постановою передбачено зменшення максимальної суми продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний (робочий) день до суми, що не перевищує в еквіваленті 3000 гривень.
Зазначене обмеження не поширюється на випадки купівлі фізичними особами-резидентами готівкової іноземної валюти з метою погашення зобов’язань в іноземній валюті за кредитними договорами, укладеними з уповноваженими банками », – йдеться в повідомленні регулятора.

Борги виплачуємо

Міністерство фінансів України виплатило 75313000 дол. купонного доходу за облігаціями зовнішньої держпозики 2010 року. Про це повідомляється на сайті міністерства. Зокрема, Мінфін оплатив купонний дохід за облігаціями зовнішньої держпозики, випущеними у вересні 2010 року на загальну суму 2 млрд. дол. США, в тому числі на 500 млн. дол. Із погашенням в 2015 році і на 1,5 млрд. дол. – в 2020 році. Запозичення здійснювались за ставкою 6,875% річних і 7,75% річних, відповідно.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?